Перейти до основного вмісту

У Росії позбудуться «легіонерів»

10 грудня, 00:00

Російська футбольна Прем’єр- ліга з 2005 року планує ввести обмеження на участь легіонерів у російських клубах, повідомляє сайт футбольного клубу «Зеніт» (Санкт- Петербург), посилаючись на президента клубу, главу російської Прем’єр-ліги Віталія Мутка.

Глава РФПЛ зазначив, що розглядаються кілька варіантів обмеження кількості іноземців в російських футбольних клубах. «Перш ніж приймати остаточне рішення, президенти клубів мають домовитися, чи йдеться про чисельне обмеження легіонерів, скажімо, не більш трьох або п’яти, чи про якісний рівень футболістів, скажімо, в Росію можна запрошувати іноземних гравців рівня національних збірних», — повідомив В. Мутко. Він додав, що до 2005 року введення обмежень на участь легіонерів в російській футбольній першості недоцільне, пояснивши це наявністю у великої кількості іноземних футболістів діючих контрактів з вітчизняними клубами.

З огляду на досвід західноєвропейських країн можна передбачити, що пропозицію російського футбольного керівництва практично не можна здійснити. Зрозуміло, кожного разу тренери наголошують, що треба виховувати свою талановиту молодь. Але коли футбол стає бізнесом, то йому, як і будь-якому підприємству, насамперед треба думати про рентабельність. Цього разу — про конкретний результат. Саме результату чекають тисячі прихильників, коли приходять на стадіони, а потім гордо носять футбольну атрибутику команди, що виграє. Атрибутика, сезонні абонементи, квитки — все це живі гроші, що надходять до скарбниці клубу. Тому природно, що клуби не хочуть чекати, поки місцева молодь розкриє потенціал, і купують сильних і навіть середньої руки іноземців. Клуби не можуть чекати, адже кожний невдалий сезон — це втрата величезних (у західних клубах) або просто великих (у пострадянських) грошей.

Кілька років тому іноземні ЗМІ роздзвонювали: «Здійснилося! У англійському «Арсеналі» в «основі» вийшло 11 іноземців. І що ж? Англійці не поспішають вводити обмеження щодо «легіонерів». А «Арсенал» нині — чемпіон туманного Альбіону. З величезним бюджетом, який надходить не в останню чергу завдяки «зіркам»-іноземцям. З другого боку — є ще один показовий приклад. В Іспанії лише один клуб Прімеро уникає запрошувати до себе іноземців. Історично так склалося, що за «Атлетик» з Більбао грають тільки баски. Результат команда показує, м’яко кажучи, середній. Бюджет — один із найнестабільніших. Це, звичайно, крайність, але все-таки.

Президент РФПЛ також повідомив, що чемпіонат Росії з футболу 2003 року стартує 15 березня і завершиться 1 листопада. При цьому В. Мутко зазначив, що в сезоні 2003 року ліга планує внести ряд змін до регламенту турніру, повідомляє Інтерфакс-Україна. Зокрема, так званий «золотий матч» проводитимуть лише у разі рівності очок, загальної кількості перемог і показників в особистих зустрічах.

***

Кубок чемпіонів Співдружності країн СНД і Балтії, що розігрується традиційно у січні вже протягом 10 років, залишився без призового фонду в $100 тис., повідомляє газета «Время новостей». Річ у тім, що газова компанія «Ітера» відмовилася спонсорувати футбольний турнір. Зараз Російська федерація футболу проводить переговори з різними нафтогазовими і металургійними компаніями. Проте навіть якщо результати переговорів будуть нульовими, то без призових футболісти залишитися не повинні. За словами генерального секретаря РФС Олександра Тукманова, якщо спонсорів не знайдуть, Кубок Співдружності все одно відбудеться на гроші РФС і Держкомспорту. Щоправда, невідомо, чи будуть взагалі грошові призи, а якщо будуть, то в якій саме кількості.

Чемпіон України, донецький «Шахтар», вже одного разу, на зорі турніру, репрезентував нашу країну на Кубку Співдружності. І лаврів там не здобув. Розмірену ходу турніру, де перемога де-факто діставалася росіянам, порушило «Динамо» в 95- му, коли вперше взявши участь у московському турнірі, перемогло у фінальному матчі владикавказьку «Аланію», чим неабияк засмутило тодішнього тренера команди з Північної Осетії Валерія Газаєва. Тоді в українській команді тільки зійшла «зірка» Андрія Шевченко, і саме його точний удар перекреслив всі надії гарячих горців на перемогу. Після того турніру «динамівці» вже стали старожилами турніру і його мультичемпіонами. Проте цінність цих перемог не піддав сумніву хіба що лінивий. І навіть супердербі «Динамо» — «Спартак» вже не хвилює уболівальників. Може, новоявленим чемпіонам — «Шахтарю» і московському «Локомотиву» вдасться привернути увагу до турніру, що практично вичерпав себе? Підготував

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати