Перейти до основного вмісту

У столичному зоопарку створили пташину «реабілітацію»

22 квітня, 00:00

Білі лелеки — птахи благородні, які вважаються охоронцями домівки, нерідко стають жертвами мисливців. Буває, що птах сам заплутується в проводах і тим самим травмується. Деякі люди не залишаються байдужими і забирають поранених птахів додому, щоб підлікувати; якщо ж їм не вдається зробити це самостійно, то приносять їх у зоопарк. Саме там нещодавно співробітники спорудили спеціальний вольєр із водоймищем та деревами для потерпілих лелек. Таких жителів у зоопарку нараховується більш ніж десяток. На перший погляд лелеки — птахи покірливі. Але насправді вони нерідко з’ясовують між собою стосунки далеко не мирним шляхом. І тим не менше, в новому домі пернатих панує мир і дружелюбність.

Свої гнізда лелеки нерідко будують поблизу людського житла, а то й прямо на дахах будинків, повертаючись до них після зимівлі з року в рік. Після гніздування, збираючись у зграї на зимівлю, вони, як правило, забивають у зграї слабких і хворих побратимів.

Першими прилітають самці, оновлюють гніздо і починають закликати самку, закидаючи голову на спину й вибиваючи дріб дзьобом. Цей дріб — єдиний голос дорослих білих лелек. Ні до якої іншої вокалізації вони не здатні. Пташенят у лелек від двох до семи. Перший час батьки вигодовують їх дощовими черв’яками, а потім більш крупною їжею. У спеку поять пташенят водою, принесеною в дзьобах, і захищають їх від сонця, розкривши крила парасолькою. Гніздяться білі лелеки в Європі, Північній Африці й подекуди в Азії, а зимують на півдні Азії та в Африці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати