Перейти до основного вмісту

Уїк-енд арбітрів

13 червня, 00:00

Група «D»:

Бельгія — Швеція — 2:1 (1:0)

Туреччина — Італія — 1:2 (0:0)

Група «В»:

Франція — Данія — 3:0 (1:0)

Голландія — Чехія — 1:0 (0:0)

Матч відкриття чемпіонату Європи відбувся у суботу в Брюсселі, де збірна Бельгії зустрічалася з дуже досвідченою збірною Швеції. Перед грою шанси команд розцінювалися майже однаково, і навіть те, що бельгійці виступали в рідних стінах, навряд чи можна було вважати козирем «червоних дияволів». Скандинави з перших хвилин взяли ініціативу до своїх рук, мали кілька прекрасних можливостей відкрити рахунок, але в кінці першого тайму Барт Гор, використавши помилку шведського захисту, забив гол, який став переможним.

На самому початку другої половини уродженець Заїру «бельгієць» Еміль Мпенза подвоїв рахунок — 2:0. Але при уважному перегляді відеозапису було видно, що форвард господарів перед ударом все-таки підіграв собі рукою. Німецький арбітр Маркус Мерк нічого «не побачив». Шведи дуже скоро, на 53-й хвилині відігралися — помилився, наступивши ногою на м’яч, воротар бельгійців Філіп де Вільде. І Йохан Мельбю закотив м’яч у порожні ворота — 2:1. Наприкінці гри шведи, як не старалися, реальних можливостей, щоб врятувати хоча б одне очко, так і не створили.

Матч збірних Туреччини й Італії ще більшою мірою можна віднести до гри, де провідну роль взяв на себе арбітр. На красень-гол Антоніо Конте на початку другого тайму (його приголомшуючий удар через себе «ножицями» нагадав голи великого голландця Марко ван Бастена) турки відповіли дуже ефектним, разючим ударом головою «малюка» (169 см) Окана Бурука. За 20 хвилин до фінального свистка шотландський арбітр просто «вигадав» порушення в штрафній італійців і Філіппо Індзаги з «точки» встановив остаточний результат — 2:1.

У поєдинку збірних Франції і Данії обійшлося без сторонньої допомоги. Скандинави дуже «жваво» почали гру, і гол, здавалося, не за горами. Але більш досвідчені підопічні Роже Лемера (він, насамперед, тактично переграв свого візаві Бу Юханссона) зуміли нав’язати супернику гру на контратаках. На їхньому вістрі виділявся «реаліст» Ніколя Анелька. Після його чергового проходу до воріт, на 16-й хвилині Лоран Блан добив м’яч у вже порожні ворота. Але переломним став гол, проведений «арсенальцем» Тьєррі Анрі, котрий блискуче використав свої неабиякі технічні дані при виході один на один з Пітером Шмейхелем. Екс-«манкуніанець» під завісу матчу виконав і втретє малоприємну роботу — після удару Сільвена Вільтора — який вийшов на заміну, рахунок став розгромним — 3:0.

Останній, третій матч у неділю був потьмарений трагічною суддівською помилкою італійця Пьєра-Луїджи Колліна, яка вплинула на результат матчу. Гра збірних Голландії і Чехії в Амстердамі вийшла досить рівною, перший тайм пройшов при невеликій перевазі голландців. А ось після перерви підопічні Йозефа Хованеца виглядали набагато краще. Двічі (штанга і поперечина) вони були близькі до успіху. На 89-й хвилині, коли вболівальники «оранжевих» вже зі свистом потяглися до виходу з «Арени», стався швидше комедійний епізод, після якого П.-Л. Колліна призначив пенальті. Франк де Бур не схибив і чехи поступилися — 0:1. Затяжна остання атака ледь було не принесла їм нічию, але боги цього дня явно до них не були прихильні.

КОМЕНТАР «Дня»

Костянтин ВІХРОВ, офіційний делегат УЕФА, арбітр всесоюзної категорії:

— Чотири гри, які ми побачили вихідними днями, пройшли в безкомпромісній боротьбі. За темпом, інтенсивністю я б відзначив матч Італія — Туреччина. Футболісти обох команд невтомно трудилися впродовж усієї зустрічі. Не обійшлося і без помилки арбітра. При повторі на ТБ було добре видно — не було порушення перед призначенням пенальті — більш потужний, габаритний захисник турків зіткнувся з більш тендітним нападником (плече в плече) італійців. Двічі серйозно помилялися асистенти, так під час атаки італійців було зафіксовано офсайд, хоча гравці були на одній лінії — в цьому випадку за новим трактуванням правил, порушення немає. Шкода мені чехів, але, як правильно зазначив коментатор Василь Уткін (НТВ для СТБ), вони тільки «струсили пил з поперечини і штанги», а треба було «хоронити» господарів. У епізоді з призначеним пенальті я побачив, насамперед, непослідовність арбітра. П.-Л. Колліна такі дрібні «зачіпки» за футболку у ході матчу не помічав, у кульмінаційний же момент гри дав пенальті у ворота чехів. Все ж показ по ТБ дещо спотворює реальну картину. Ось і в епізоді, коли бельгійський форвард Еміль Мпенза забивав свій красень-гол, тільки один повтор показав, що він підіграв собі рукою перед ударом, я це відчув швидше інтуїтивно — при повторі з інших камер можна було сказати і навпаки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати