Весело, завзято і винахідливо
В афіші Київського театру ляльок з’явилася казка про Віслючка і його крилату мрію![](/sites/default/files/main/articles/25052016/12mult.jpg)
Виставу «Мрія маленького Віслючка» поставив головний режисер Театральної майстерні Київський театр маріонеток Михайло Яремчик. П’єсу написала провідний майстер сцени, актриса Київського театру ляльок Галина Гусарова, використавши мотиви популярної у малечі казки Тетяни Макарової.
Дивовижна історія про прагнення впертого маленького Віслючка (цю роль по черзі грають артисти Вадим Доценко і Ольга Підвальнюк) стати... метеликом стала основою для захоплюючого лірико-романтичного видовища, яке розігрують актори з ляльками-маріонетками. Розігрують весело, завзято і винахідливо. Тому одразу виникає контакт із аудиторією. Всі виражальні засоби вистави, зокрема образні характеристики ляльок, цікаві бліц-характери, ретельна високопрофесійна робота із лялькою, направлені на втілення теми про нелегкий шлях до здійснення крилатої мрії, і саме такий шлях відкриває найкращі риси характеру героя.
Вистава досліджує шлях прозріння Віслючка від таких вад, як непослух, ігнорування добрих порад і впертість. Саме впертість і самовпевненість доводить до того, що батьки виганяють його зі своєї оселі. Вони не можуть пробачити Віслючку, що він захотів, аби батьком став... крокодил. У пошуках здійснення своєї мрії він зустрічає різних за своїм життєвим кредо персонажів: Гусінь (Євген Огородній і Галина Гусарова), Метелика, Равлика (артисти Ліана Хобелія і Вікторія Огородня), Зайця (Ліана Хобелія та Вікторія Огородня), Барсучка (Юрій Чеботарев і Роман Молодій). Та поступово під враженням від цих зустрічей наш герой стає зовсім іншим. Віслючок повертається додому і перед батьками вже інша, духовно насичена особа, яка каже: «Мені хочеться бути розумним, добрим, дорослим віслюком. І не можна жити без добрих порад»...
І хоч маленький Віслючок не став метеликом, проте мрія його стала крилатою. У фінальній сцені все його сімейство полетіло на повітряній кулі — і мрія здійснилась! Успіху вистави багато в чому сприяла оригінальна сценографія молодих майстрів — художниці Ірини Хмарук та музика композитора Максима Петренка.