Перейти до основного вмісту

Весну на Майдані зустріли великим прибиранням

Чиста субота
04 березня, 10:10

1 березня тисячі киян та гостей міста прийшли навести лад на головній площі країни. Акцію підтримали столичні комунальники. Вони частково забезпечили волонтерів реманентом та вивозили сміття на звалища. Деякі активісти приходили самі, деякі організовувалися в групи. Прибирати Майдан та довколишні вулиці приїхала навіть бригада працівників Чорнобильської АЕС. Як розповіли учасники групи, вони з великим хвилюванням стежили за подіями в столиці, тож вирішили долучитися до них бодай так.

Киянка Надія також сформувала бригаду активістів із друзів та колег. «Хочеться відчистити Київ, місто, в якому я народилася, хоча б від фізичного бруду», — перепочиваючи від активного замітання асфальту на майдані Незалежності, каже жінка.

А ось Ірина, також киянка, прийшла сама. Вона згрібала торішнє листя в Хрещатому парку, неподалік від Музею води. Жінка ходила на Майдан, була волонтером. Зараз вирішила допомогти революції у такий спосіб. «Усе сміття можна прибрати, всі зруйновані будівлі — відновити. Краще життя того варте», — каже Ірина.

9-річного Жору на толоку привела мама. «Мені цікаво, що відбувається в країні, хочеться взяти участь у цих подіях», — розповідає маленький активіст. Допоки мама збирала сміття в мішки, Жора зішкрібав шматком фанери землю з плитки біля входу на стадіон «Динамо».

Самі майданівці до толоки ставляться добре. «Ми й самі прибираємо, — усміхається Тарас із Десятої сотні, — інакше б нас уже не було видно серед сміття».

У суботу волонтери прибирали на Майдані, в Маріїнському парку, на вулицях Грушевського та Інститутський. Урядовий квартал очистили від сміття ще тиждень тому. Зі сцени активістів закликали радитися з координаторами та комунальниками і прибирати тільки побутове сміття. А до барикад підходити тільки з представниками Самооборони і наскільки можна нічого там не чіпати.

Напередодні суботника з’явилися заклики правозахисників та юристів відкласти прибирання, адже центр міста — це місце бойових дій, місце злочину, з яким ще мають працювати експерти. Координатор спільноти «Євромайдан SOS» — Олександра Матвійчук, яка розшукує зниклих активістів, надає правову та іншу допомогу постраждалим на Майдані, стурбована тим, що слідчі дії в місцях найзапекліших і найкривавіших боїв досі не розпочато. «Наша група закликала не влаштовувати суботника, хоча ми розуміємо, що майже за два тижні після тих подій речові докази можуть постраждати не тільки від прибирання, а й від великої кількості людей. Ми зверталися в МВС із питанням, чому бої досі не розслідують, нам відповіли, що це поки не на часі», — каже активістка.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати