Ветерани грають із охотою
Перед чемпіонатом багато хто з шанувальників німецької команди побоювалися, що її основу складають ветерани. Але всі бачили з яким юнацьким завзяттям грали з американцями ці ветерани. Причому, саме грали, а не працювали на полі, що зазвичай властиво німцям.
Граючи забили перший гол Анді Меллер — ударом головою він знайшов-таки щілину в оборонному шикуванні американців. А другий — був просто іграшка. Юрген Клінсманн, отримавши довгий пас від Олівера Бірхоффа, пошив у дурні американського захисника і показав, що з роками його майстерність не в’яне. Очікувалося, що саме Клінсманн стане піднощиком снарядів у Бірхоффа, а вийшло навпаки...
Цей м’яч, є дев’ятим забитим Юргеном у заключній фазі чемпіонатів світу. До речі, Клінсманн забив уже 6 голів в останніх шести іграх Німеччини у фінальних стадіях. Після довгої перерви його збірна виграла на такому етапі, з різницею у два і більше м’яча. Останнього разу це було 1990 року — перемога над збірною Арабських Еміратів — 5:1.
В англійців, котрі зустрічалися зі збірною Туніса, не тільки відкрив рахунок забитим голам Алан Ширер, а й підтвердив, що як і колись заряджений на удар і стримати його суперникам буде вкрай нелегко. Перемога 2:0 стала для англійців також вельми довгоочікуваною. Адже останнього разу з великою перевагою вони виграли в Парагвая — 3:0 у 1986 році.
І ще. Очевидно, збірну Румунії, що блискуче відіграла відбірний турнір, цілком даремно не числять за розрядом фаворитів. Її перемога над сильною збірною Колумбії — 1:0 була переконлива повною збалансованістю у грі команди, де відзначилися й воротар Богдан Стеля, й півзахисник Георге Хаджі, й автор гола нападаючий Адріан Іліє. До речі, Колумбія — єдина з п’яти південноамериканських команд, яка програла перший матч на ЧС-98.
У 16 іграх першого туру було зроблено п’ять нічиїх і забито 37 м’ячів (у середньому — 2,31 гола за матч).
Випуск газети №:
№112, (1998)Рубрика
Тайм-аут