Перейти до основного вмісту

Вісім неповторних поглядів

У Херсоні триває виставка династії Шнайдерів
10 червня, 17:45
МАРIЯ ШНАЙДЕР-СЕНЮК. «СЕРЕД СТЕПУ ШИРОКОГО» / ФОТОРЕПРОДУКЦІЯ АВТОРА

Вперше в Херсоні працівники музею зібрали колекцію робіт відомої родини художників для спільної виставки в обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненка. Експозиція «У колі родини Шнайдерів» покаже глядачам вісім неповторних бачень навколишнього світу, які митці зібрали у кількох залах музею. Тут представлені найкращі твори засновників династії Бориса Шнайдера і Марії Несторівни Шнайдер-Сенюк, їхніх синів Андрія та Юрка, невістки Юлії Шевчук-Шнайдер та онучок — Анастасії та Іларії.

«Марія Несторівна і Борис Лукич познайомилися у Львові, де обоє навчалися в художньому училищі. Потім вони переїхали до Херсона. Тут виросли їхні сини. Але вчилися вони теж у Львові — в інституті декоративного мистецтва. Тобто зв’язок між художниками ми бачимо не лише родинний, а й творчий — у вигляді львівської художньої школи, — розповідає «Дню» мистецтвознавець Влада Дяченко. — Усі вони долучилися до західноукраїнської художньої традиції. Художники володіють мистецтвом гобелену, ручного ткацтва. Але різниця в поколіннях — очевидна. Юрко й Андрій — сучасні художники. І це очевидно в їхніх роботах. Вони багато експериментують з матеріалами, кольорами, техніками. Так сталося, що їхні дружини теж пов’язані з мистецтвом. Людмила, дружина Андрія, — мистецтвознавець і разом з чоловіком засновник міжнародних симпозіумів із текстилю, які відбуваються в Херсоні кожні два-три роки. А їхня донька Анастасія — дизайнер, але також займається живописом. Юрко та Юля — теж творча сім’я. Юлія має дуже цікавий оригінальний стиль. Їй притаманна лірична фантазія, роботи вирізняються особливим поглядом на світ».

Анастасiя Шнайдер. Натурморт з динею

Найприкметніша риса цієї виставки — поєднання традиції та новаторства, народництва і модерну, а також різних матеріалів і стилів. «Марія Несторівна — прихильник декоративного живопису з яскравими кольорами і традиційними образами України: «Косарі», «Свято», «За столом», «Леся Українка», «Григорій Сковорода» та інші. Разом з пейзажами бачимо й страшні картини з життя України минулого століття: «Тридцяті роки України», «Чорнобиль», — продовжує мистецтвознавець. — Український фольклор бачимо й серед ескізів тканин і рушників, розроблених Борисом Лукичем. Андрій Шнайдер відомий як майстер гобеленів.

Андрiй Шнайдер. Вишневий сад

Його роботи «Місяць на небі», «Козак Мамай», «Осінній дощ», «Три простори з космічною рибою» та інші вирізняють оригінальний стиль і бажання експериментувати. Його донька Анастасія — молодий автор, вона перебуває в пошуку «свого». Втім, у її творах відчутне прагнення до яскравого самовираження: «Захід сонця над морем», «Перед дзеркалом», «Осінь». Юрій Шнайдер теж добре володіє мистецтвом гобелену, займається живописом.

Марiя Шнайдер-Сенюк. Леся Українка

Живопис Юлії Шевчук-Шнайдер заворожує витонченістю кольорів, зверненням до традиційних українських мотивів у сучасному переосмисленні. Це роботи «Сад замріяних пісень», «Соняхи», «Дякую тобі...» та інші. Свої перші кроки в мистецтві робить і восьмирічна донька Юрія та Юлії — Іларія. Хоч вона більше займається музикою, але і до образотворчого мистецтва теж долучається. На виставці представлена одна її робота — «Яскравий кіт».

Андрiй Шнайдер. Сонячний човен

Зали Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка чекають на відвідувачів щодня, крім понеділка й вівторка.

Марiя Шнайдер-Сенюк. У нашiм раї на землi

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати