За пронозливістю — скандал у російському НОК дасть фору і МОК

У Лозанні завершилася надзвичайна сесія Міжнародного олімпійського комітету. Сильно помиляються ті, хто вважає, що вона поставила крапку в безпрецедентному випадку широкомасштабного скандалу про корупцію кожного п'ятого члена МОК. Наприклад, після того як учасники сесії роз'їхалися додому, керована віце-президентом Діком Паундом комісія отримала факс від Джорджини Роуз — колишньої дружини члена МОК від Австралії, котра підтвердила чутки про те, що, будучи в Афінах дев'ять років тому, вона разом з колишнім чоловіком отримала як подарунок ювелірні вироби на суму понад $6 тис. Так що слідство у справі суворо попередженого Роуза буде продовжено. До речі, отримавши вотум довір'я від своїх колег, Хуан Антоніо Самаранч, повернувшись додому до Барселони, в інтерв'ю в місцевій газеті зізнався, що йти йому у відставку треба було ще після Олімпійських ігор 1992 року, що відбулися в його рідному місті. Тепер, як відомо, іспанському маркізу доведеться дочекатися осінньої сесії МОК, яка 2001 року проводитиметься в Москві.
Оцінюючи наслідки олімпійського скандалу, не зайвим було б пригадати, що саме в Москві 2001 року відбудуться проводи Самаранча, вибори нового президента МОК і столиці iгор 2008 року.
Спортивні оглядачі вже зараз припускають, що столиця Росії стане місцем великого торгу, де голоси на президентських виборах обмінюватимуться на голоси на підтримку тієї чи іншої майбутньої олімпійської столиці. Нинішню ж ситуацію вони також розглядають як прелюдію до того великого скандалу, який може статися через кілька років у Москві. Зазначимо, що проведення цієї сесії МОК обіцяє чималу вигоду й самій білокам'яній. Уже зараз член МОК від Росії, до речі, підозрюваний у корупції й суворо попереджений, завзято взявся за організацію пишного прощання з Самаранчем. Адже саме двадцять років тому в Москві нинішнього президента МОК було обрано на цю посаду, а до цього він тривалий час працював у ній на посаді іспанського посланника. Зрозуміло, не буде проблемою виділення грошей на цей захід. А вже витратити їх на цю справу й влаштувати шикарний сабантуй у Росії вміють.
Уже неодноразово у пресі зазнавало гострої критики керівництво ОКР, яке висунуло Санкт-Петербург і Сочі на проведення відповідно зимових і літніх Олімпійських ігор. Дії ці було свідомо провалено, адже обидві кандидатури ніяк не могли мати успіху навіть на проміжній стадії голосування. Однак на цю «мишачу возню», як охрестили її на Заході, було вже виділено чималі гроші з державного бюджету, які витрачалися зі смаком і розмахом. За підсумками цих акцій було навіть зроблено незалежні розслідування, й виявилося, наприклад, що кампанія з висунення Санкт-Петербурга обійшлася в суму, рівноцінну вартості приблизно 800 кг золота. Додамо ще, що активність членів ОКР помітно зростає у той момент, коли є можливість попрацювати без ризику отримання результату, витративши чималі гроші на себе й своїх близьких. Деякі спортивні комітетчики їздили до тієї ж Швейцарії у штаб-квартиру МОК із дружинами, зрозуміло за рахунок «олімпійських» грошей.
Цей поворот справи наочно демонструє російський варіант корумпованості МОК. Навряд чи додумалися б російські керівники до того, щоб своїми руками давати хабарі якимось агентам МОК. Який сенс, адже ці гроші можна витратити на свої потреби. Бо проводити Олімпіаду ні в Санкт-Петербурзі, ні в Сочі ніхто не збирався. Навіщо ж і хабарі було давати? Так, українському НОК далекувато до чіпкості й розторопності москвичів.