Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Закарпаття з французькими «нотками»

У Музеї сучасного мистецтва України відкрилася виставка малярства Олександра Громового
07 жовтня, 10:02
«ГРЕЦІЯ. РУЇНИ СТАРИХ БУДІВЕЛЬ»

Всім цінителям українського образотворчого мистецтва запам’яталася виставка, присвячена закарпатській школі малярства, яку Музей сучасного мистецтва України провів трохи менше року тому. Це була п’ята частина проекту «Художня мапа України». Раніше у виставкових залах музею було представлено півтисячі робіт художників зі Львова, Одеси, Харкова і Криму. Серед полотен того вернісажу закарпатських живописців демонструвалися і твори Олександра Громового, і ось нова зустріч із майстрами, але вже в рамках персональної виставки.

До речі, це перша персональна виставка митця в столиці України. «Мить у проявах» — миті життя Олександра Громового, втілені в пейзажах, натюрмортах, портретах і... «Міражі». Так називається одна з абстрактних робіт художника. Всього в київській експозиції представлено понад сорок творів Олександра Громового, написаних з 2005 до 2015 року.

Громовий народився 1958 р. в поселенні Блюменфельд, заснованому німцями-колоністами наприкінці XIX сторіччя (зараз це с. Краснопілля Миколаївської області). 1993-го Олександр закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського. Вже багато років живе і працює в Ужгороді. Виставки художника неодноразово проводься в Закарпатті, і за кордоном, зокрема, в Угорщині, Словаччині та Росії. Ця свого роду художня інтеграція Олександра Громового, мабуть, і виділила його роботи на виставці в Музеї сучасного мистецтва України рік тому. Адже до якої б регіональної школи малярства не належав художник, його життєвий досвід, спогади, думки та інтереси не можна обмежити локальною територією проживання.

«Мене цікавить стара школа 1930-х, творчість Роберта Фалька, Мартіроса Сар’яна — говорить художник — і, звичайно ж, Адалберта Ерделі». Чому «звичайно, ж?» Як відомо, Адалберт Ерделі — один із засновників закарпатської школи малярства, на якого вплинула творчість Поля Сезанна. Французькі «нотки» простежуються і в творах Олександра Громового. Все це переплетення художніх традицій сформувало особливий малярський почерк митця. Завдяки якому в його роботах абсолютно по-особливому відображено причорноморські мотиви юності і закарпатський край, який став йому рідним.

Виставка триватиме до 30 жовтня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати