Знову прийшла весна — французька
У Києві чекають на небесного охоронця і... Жульєт Бінош![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20100407/460-8-4.jpg)
Цього року організатори фестивалю підготували цікаву й різножанрову програму, яка розпочнеться на Софійській площі 9 квітня вуличним шоу «Площа янголів». Фігура небесного охоронця Києва Архістратига Михаїла з’явиться в досить незвичний спосіб: у вечірньому небі янголи політають над площею, супроводжуючи появу Небесного Заступника. Цю складну феєрію продемонструють янголи-акробати циркових студій Марселя. Згідно з давніми віруваннями, три крилаті постаті Архістратига тримають небо і Божу Благодать над Києвом. Нагадаємо, зображення вождя воїнства Божого ще з доби Гетьманщини у виді мідних горельєфів встановлені над київською брамою Печерської фортеці і над фронтоном Михайлівського Золотоверхого собору. Був почесний Заступник і на Південній вежі Національного заповідника «Софія Київська», проте в буремні 1930-ті роки його було варварські знищено. Відновити триєдинство охорони міста взялася громада Києва.
— Постать відтворювалася відповідно до збережених в архівах креслень і максимально наближена до зруйнованого оригіналу. Над макетом працював скульптор В’ячеслав Гутиря, а над зведенням фігури в розмірі до трьох метрів наразі працює відомий скульптор Микола Білик. Протягом літа кияни і гості міста зможуть побачити святого в стінах «Софії Київської». А на свято «Михайлівського чуда» (19 вересня) Архістратига встановлять на вежі Національного заповідника, — розказав голова правління Міжнародного благодійного фонду «Українська родина» Галина ЛЕМЕЦЬ.
Традиція заступництва Києва Архістратигом Михаїлом, як і в цілому Київської Русі, прийшла з Візантії разом із прийняттям християнства. Саме князь Володимир під час закладення «Софії Київської» в 1011 році віддав її під захист Архістратига Михаїла. З тих пір під його захистом знаходиться і місто, цілком закономірно, що герб Києва прикрашає постать Величного охоронця...
Сьомий рік поспіль проводиться фестиваль «Французька весна в Україні», на якому демонструються новинки кіно, живопису, театрального мистецтва, хореографії, музики і фото. Так, сучасний танець «Наші золоті тенета» покаже компанія «Сара Дюка». Пластику, що межує з фантастикою, продемонструє сучасний цирк «Сп’янілий від рівноваги» Паскаля Руссо. В рамках фесту пройде Міжнародна мистецька ініціатива про жінок світу. Цей проект — гімн жінці, її красі — представляє цикл фотографій Тьєррі Ле Гуеса «Амазонки». Відбудуться творчі зустрічі з французькими письменниками Жаном Теле та Мюріель Барбері, а також презентація книжки Жюльєт Бінош «Потрети. In-eyes». До речі, українським глядачам, крім перегляду ретроспективи фільмів, де знялася відома французька актриса, буде презентована документальна стрічка «Віч-на-віч з Жюльєт Бінош», яку зняла її сестра Маріон Сталанс (картина досліджує життя і творчий шлях кінодіви Жюльєт, яка 25 років своєї кар’єри знімалась у кращих режисерів світу). Також можна буде поспілкуватися з пані Бінош, побачити її малюнки тушшю (усього буде представлено 68 робіт, зокрема, портрет Ентоні Мігелла та автопортрет Хани з фільму «Англійський пацієнт»), а ще послухати її вірші. Зустріч із зіркою французького кінематографу відбудеться у Києві. У кінотеатрі «Україна» з 23 по 25 квітня пройдуть покази короткометражних фільмів «Довга ніч короткого метражу». Співпраця музикантів і співаків втілиться у концерт, що об’єднає два хори: французький «На 4 вітрах» та український «Золоті Ворота». 28 і 29 квітня у Французькому культурному центрі відбудеться книжкова виставка, де можна буде придбати підручники і словники. Талант французьких митців, крім Києва, зможуть оцінити у Дніпропетровську, Донецьку, Львові, Одесі та Харкові.
ДО РЕЧI
Львівський маршрут «Французької весни»
7 квітня програма розпочнеться відкриттям у Львівському музеї етнографії та художнього промислу виставки плакатів Альфонса Мухи й показом «Довгої ночі короткого метру» (всього — 24 кінострічки). 9 квітня у Львівській філармонії відбудеться концерт класичної музики у супроводі солістки Аділії Алієвої та симфонічного оркестру філармонії. 13 квітня у Театрі ім. М. Заньковецької глядачі побачать сучасний танець Сари Дюки «Наші золоті тенети». Наступного дня до львівської книгарні «Є» завітає Жан Теле, а з 14 по 18 квітня проходитиме Фестиваль допрем’єрних показів, який відвідає французька акторка Міу Міу. Її кінострічку «Маленькі зони турбулентності» можна буде переглянути в межах кінопоказів фестивалю — разом із такими стрічками як «Регата», «Лавка Версальського парку», «35 чарок рому» та «Завтра на світанку». 20 квітня — у Театрі для дітей та юнацтва виступатиме сучасний цирк Паскаля Руссо «Сп’янілий від рівноваги» (еквілібрист). 22 квітня заньківчани покажуть виставу «Загадкові варіації» Е. Е. Шмідта, а 27 квітня — «Арт» Ясміни Реза.