Мішель ТЕРЕЩЕНКО – посланець історії
«Глухів — як окремо взяте місто — після перемоги Мішеля може стати пілотним проектом успіху», — народний депутат
64,56% — таку підтримку жителів Глухова отримав Мішель Терещенко за попередніми даними його Виборчого штабу. Основний конкурент Терещенка, діючий мер Глухова Юрій Бурлака, який балотувався від «Волі народу» та був підтриманий олігархом Андрієм Деркачем, отримав 31,2%. За цими ж даними, явка серед населення склала 53,57%. Важливою для роботи на посаді міського голови та для впровадження глибинних змін у місті буде й підтримка депутатів міської ради. Тож, за попередньою інформацією, до Глухівської міськради (32 депутати) проходить «Воля народу» — 13 чол., «Самопоміч» — 6—7 чол., «УКРОП» і «Батьківщина» — по 4 чол., «Партія простих людей» — 3 чол., «Радикальна партія» — 2 чол. та «Солідарність» — 2 мандати. До слова, та ж «Воля народу» не проходить до Сумської обласної ради.
День виборів, як і вся виборча кампанія у Глухові, були напруженими. Весь час проти Мішеля Терещенка активно застосовувався адмінресурс — йому навіть не дозволяли розміщувати рекламу та арендувати для зустрічей з виборцями приміщення, які будували його пращури. До цього додався «чорний піар» у місцевих ЗМІ та листівках невідомого походження, але зате із добре пізнаваним «почерком».
Терещенко ж, взявши за принцип вести лише чисту кампанію, зміг об’єднати довкола себе демократичні політичні сили, які підтримали його кандидатуру у противагу колишнім регіоналам, комуністам та «кучмістам». Але обласна «Свобода», не дивлячись на думку міської, виставила проти Терещенка свого технічного кандидата, а обласні «Батьківщина» й «Радикальна партія Олега Ляшка», без відома міських осередків неочікувано замінили своїх членів у ТВК прямо напередодні виборів. В результаті, Комітет виборців України позначив Глухів як «червону точку» на мапі порушень передвиборчого законодавства.
Газета «День» перша помітила проблеми в Глухові і дала сигнал тривоги. Ми зробила низку резонансних матеріалів, які відбивали складну ситуацію в місті та ставили питання на всеукраїнському рівні й за кордоном. «Явка в Глухові — 13 027 із 24 315 виборців. Результат високої участі після серії публікацій, зокрема в центральних каналах і газеті «День», — написала на своїй сторінці у Facebook народний депутат Ганна Гопко, яка разом з іншими парламентарями — Віктором Кривенко, Павлом Кишкарем, Ярославом Маркевичем та Олегом Медуницею виступила на підтримку Мішеля Терещенка та на захист виборів у місті.
«Мішель не має політичних кольорів, але має чітке бачення економічного розвитку міста й регіону, — коментує «Дню» Павло Кишкар. — Після перемоги Терещенка система кругової поруки в регіоні буде знищена, бо чесна людина, яка не має відношення до Андрія Деркача, отримає можливість керувати Глуховом. Процеси децентралізації з часом збільшать повноваження глухівського міського голови, і це може мати вплив на інші громади на Сумщині та загалом в Україні за ланцюговою реакцією. Глухів, як окремо взяте місто, може стати пілотним проектом успіху. Про це свідчать підприємства Мішеля Терещенка, які нині ефективно працюють та дають людям роботу».
Окрім народних депутатів, на підтримку потомка українських аристократів з офіційним листом до Президента України також звернувся відомий громадський діяч та економіст Богдан Гаврилишин. Підтримали Терещенка й деякі представники української діаспори. Напередодні виборів на дільниці завітали й представники ОБСЄ, що є безпрецедентним для Глухова.
Ця увага до Глухова, а також участь непересічного кандидата у мерській боротьбі, активізували й самих містян, які на загальноукраїнської статистики продемонстрували достатньо високу явку. Як зазначали спостерігачі на дільницях, йшли голосувати не лише літні люди та «бюджетники», а й молодь. «В мери вперше балотувався нащадок історичної для міста і України сім’ї, яка побудувала майже всі історичні будівлі Глухова. Він же єдиний в місті за 24 роки створював робочі місця. Тож фактично люди голосували за себе», — поділився з «Днем» один із членів ДВК, коментуючи активність глухівчан.
«Така довгоочікувана в Глухові перемога та переможець!
Тепер у нас спільна відповідальність з Мішелем та мешканцями — повернути Глухову його славу, громадянам — забезпечити затишок та добробут.
Децентралізація влади!», — пише Ганна Гопко у соціальних мережах.
«Рада за команду Мішеля Терещенка і прогресивний Глухів! А також вітаю активних і хоробрих народних депутатів, що підтримали справжню, безкомпромісну боротьбу за шанс очищення від корупції в «столиці Деркача». Все тільки починається: «кастрюля закипає з країв»!... Твердості нам всім і справжньої солідарності!», — відмітила перемогу Терещенка головний редактор газети «День» Лариса Івшина.
Надзвичайний електоральний успіх та перемога Мішеля Терещенка — це оцінка виборців не лише його передвиборчої кампанії. Це дань тому, що Терещенко робив останні 10 років, створюючи робочі місця у регіоні та будучи фактично єдиним інвестором у Глухові. Це також дань глухівчан історичній пам’яті свого міста та славетному роду Терещенків, які вклали велику кількість ресурсів та душу до його розбудови. Це оцінка діяльності місцевій владі, яка вже багато років діяла у вертикальному підпорядкуванні місцевому олігарху із та довела місто до зубожіння. І це, наостанок, історична перемога української аристократії над чекістами, які руйнували Україну протягом останніх десятиріч.
На фоні сумних результатів виборів у більшості українських міст та низької явки виборців, Глухів однозначно виокремлюється своїм позитивним результатом. Успіх Мішеля Терещенка можна назвати справжньою перемогою Революції Гідності та її перехід у якісну стадію в окремо взятій козацькій столиці. А успіх має властивість заражати...