Перейти до основного вмісту

«Усе прифронтове місто Дніпропетровськ – є герой»

06 січня, 16:05

Наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2016-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?

2. Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.


Леся СТЕПОВИЧКА, письменниця, заслужений працівник культури України, Дніпропетровськ:

1. Війна на Донбасі змінила Європу і світ, які остаточно переконалися, що Росія є імперська держава-хижак, а Кремль – цитадель міжнародного тероризму. Брутальна агресія, мавпа з гранатою, що хизується своєю силою і становить загрозу світовому порядку, – ось у що виродилася путінська влада.  

«Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями!» - попереджав геніальний Тарас Шевченко. «Геть від Москви!» - закликав інтелігенцію у 1920-х роках поет Микола Хвильовий. Міхновський і Донцов, провідники ОУН Андрій Мельник, Євген Коновалець, Степан Бандера, командир УПА Роман Шухевич, поети-шістдесятники, українські правозахисники знали, попереджали, вишколили покоління бійців, чиїм гаслом стало «Батьківщина або смерть», і які склали свої голови за «самостійну» неньку-Україну. Нарешті і багатьом українцям у самій Україні стало розвиднятися про «старшого брата», нарешті усі зрозуміли, «хотят ли русские войны». Патріотизм став майже масовим, майже всенародним. Перед лицем небезпеки згуртувалися різні верстви населення, бандерівське гасло «Україна – понад усе» стало майже всенародним. Люди на Сході пишаються, коли їх називають «укропами», «бандерівцями» і навіть «жидобандерівцями».

2. Перше. Спілкування з різнонаціональними бійцями-добровольцями легендарного полку «Дніпро-1», яким я останнім часом викладаю «ділову українську мову», стало подією мого життя. Заняття і бесіди з цими сильними, молодими патріотами, обпаленими і загартованими війною, з цими чистими душами, які свято вірять, що їхні товариші недаремно загинули в Іловайському казані у серпні 2014 року, надихають. Ці молоді люди, тепер нові українські міліціянти готові боронити кордони батьківщини, стояти на чатах правопорядку, боротися з корупцією. Їхня поведінка, їхня тверда воля втілити мрії в життя, вселяють надію, що мусять нарешті прийти зміни на краще у нашій державі, а війна мусить скінчитися остаточною перемогою України.      

Друге. Вихід у світ моїх книжок поезії та прози «І со духом твоїм» та «Осінні люди». Презентації цих творів, спілкування з читачами, студентами, бійцями АТО, колегами-письменниками утвердили мене в думці, що навіть коли «гармати» («гради») стріляють, музи не повинні мовчати, що поезія – повітря і хліб. Світла чесна поезія, не депресивна, та, що оживляє душі людей, жене зневіру і песимізм, дає сили жити.   

3. Герої – бійці АТО, які віддали за нас життя у російсько-українській війні на Донбасі, і ті, хто сьогодні там воює, захищає рідну землю і свій народ. Герої – наші волонтери, які не боячись куль, підвозили бійцям амуніцію, харчі, ліки, дитячі малюнки. Герої – лікарі, які лікують поранених. Усе прифронтове місто Дніпропетровськ – є герой, що під керівництвом олігарха-патріота Ігоря Коломойського та його команди зупинив ворога, не допустив експансії лівобережної України. На жаль, такі героїчні вчинки залишаються не віддяченими. Цілком навпаки. Коломойського відправлено у відставку, Корбана заарештовано. Не з тих почали боротьбу  з корупцією, панове можновладці! А Бориса Філатова, який переміг на виборах і став мером міста, «в’яжуть по руках і ногах» депутати так званої опозиції.     

Головний антигерой року – однозначно господар Кремля, чия політична параноя несе загрозу Україні і всьому світовому порядку. Гаага його колись та дочекається.   

4. «День» - одна з найцікавіших і найзмістовніших газет в Україні. Головне, що мені подобається в газеті, що вона наскрізь, усіма своїми рубриками є виданням, яке підтримує, розвиває, поширює, рекламує все українське, старовинне і сучасне, все із минулого, сьогодення і майбутнього. Це надзавдання було і залишається головним протягом двох десятиліть. Водночас – газета не грішить архаїзмом, хуторянством, що властиво деяким нашим, аж занадто до солодкавості патріотичним виданням. Рубрика «Полеміка» освіжає мізки, рубрика ««Історія і Я» дає можливість індивідууму розвивати і поглиблювати знання про своє коріння, з «Маршрутом  № 1» можна мандрувати мальовничими місцинами нашого краю. «Інтелектуальна карта України» на сайті «Україна Incognita» дає змогу будь-якому читачеві само зреалізуватися, відчутися письменником, краєзнавцем. Дописати свого цікавого есею про маловідомий куточок, сільце чи містечко України. Газета приділяє увагу українському літературному процесу, розміщує рецензії на новинки.

Щиро вітаю «День», головну редакторку, шановну пані Ларису Івшину та її команду з успішним веденням «Дня». З роси вам, і з води, шановні ювіляри! 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати