За три роки окупанти понад вдвічі скоротили подачу води в загарбаному Донецьку
Станом на кінець 2024-го у загарбаному Донецьку у понад вдвічі скоротили подачу води. Окупанти заявляють, що не можуть повністю стабілізувати системи водопостачання. Покрити дефіцит начебто зможуть лише, коли запрацює канал “Сіверський Донець — Донбас”, повідомляє Вільне радіо із посиланням на самоназваний КП “Вода Донбасу”, яке не підпорядковується однойменній установі на підконтрольній території.
Там заявили, що на кінець грудня 2024-го подачу води на загарбаний Донецьк скоротили — у середньому 120 тисяч кубометрів на добу, а у порівняні з 2021 роком — 280 тисяч.
Так, за три роки подача скоротилася у понад вдвічі. Серед причин дефіциту окупанти називають, зокрема, занепад каналу “Сіверський Донець — Донбас”, який загарбники так і не змогли відновити.
Крім того, резервні джерела на території так званої “ДНР” виснажені й не розраховані на забезпечення населення питною водою в необхідних обсягах на тривалий період.
“У таких умовах повністю стабілізувати роботу системи водопостачання міста поки що не є можливим. Побудований водовід “Дон-Донбас” не дає змоги повною мірою покрити дефіцит.
Водопостачання міста Донецька в повному обсязі можливе тільки після відновлення роботи в штатному режимі каналу “Сіверський Донець — Донбас”, — підсумували в самоназваній компанії.
Яка ситуація з подачею води на тимчасово окупованій частині Донеччини
Пропагандистський проєкт водогін “Дон — Донбас”, який мав би збільшити обсяги питної води у мережі так званої “ДНР”, не виправдав очікувань загарбників. Очільник окупаційної адміністрації Денис Пушилін визнавав, що проблему з водою там розв’язати не можуть, адже водогін від Дону все одно не закриє всі потреби.
Окупанти заявляли, що станом на квітень 2024 року там проводилися налагоджувальні роботи, оскільки “ця споруда дуже складна”. Наразі водовід подає близько 250 тисяч кубометрів води на добу від запланованих 288 тисяч.
Такі об’єми буцімто дають можливість перейти на щоденну подачу води до п’яти годин на добу, окрім віддалених районів окупованої частини Донеччини.
Також близько 11,5 мільярда російських рублів буцімто мали направити на модернізацію об’єктів комунальної сфери на тимчасово окупованих територіях Донеччини. Домогтися стабільного водопостачання там намагаються роками, але графіки подачі води залишаються реаліями життя й досі.
Нагадаємо, росіяни заявили, що системи водопостачання в тимчасово окупованій Авдіївці мають “масштабні руйнування”. Ставленики Кремля запевняють, що за ремонт візьмуться після “повного розмінування об’єктів”.