Перейти до основного вмісту

Україна не програє війну, якщо ми допоможемо стати їй сильнішою, – Генсек НАТО

02 лютого, 16:20

Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація "може щось спробувати таке саме, як в Україні".

Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю Bild.

Журналіст запитав очільника Альянсу, чи Захід програє у війні проти росії в Україні.

"Фронт рухається в неправильному напрямку. Але якою ціною? Росіяни платять за це від 1000 до 1500 людей щодня, які гинуть або отримують важкі поранення. І все ж росіяни не досягають своїх цілей.

І наше завдання – зробити так, щоб вони ніколи не досягли своїх цілей. Тому ні: Україна не програє. І ми повинні підтримати її в тому, щоб вона стала сильнішою", – наголосив генсек.

Рютте також підкреслив, що Захід не повинен демонструвати слабкості.

"Інакше росія може щось спробувати. Як вона вже зробила це в Україні", підкреслив він

До того ж генсек закликав не бути наївними у питанні довготривалого миру з росією.

"Не будьмо наївними щодо путіна. Достатньо подивитися на те, що сталося в Бучі. Тому якщо мирна угода буде досягнута, вона має бути стійкою. Ми повинні гарантувати, що він ніколи, ніколи більше не зможе завоювати навіть один квадратний кілометр України", – заявив він.

Окрім того, Рютте закликав країни НАТО готуватися до війни та більше витрачати на оборону.

"Я вам дуже чітко кажу: ми повинні готуватися до війни. Це найкращий спосіб уникнути війни", – сказав він.

За словами очільника Альянсу, зокрема, Німеччина повинна "витрачати більше і виробляти більше" та повинна "послідовно продовжувати" обраний нею шлях як в Європі, так і в Україні. Він визнав, що Німеччина "багато чого зробила правильно" з початку російської війни в Україні.

"Але: враховуючи розмір німецької економіки, ми, природно, хочемо, щоб вони зробили набагато більше", підкреслив глава НАТО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати