Шаги замість копійок: у Нацбанку готові замінити "московитську назву"

Національний банк планує докарбувати наступний тираж монет у 50 копійок вже "шагами". Нова монета з'явиться після рішення Верховної Ради.
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю "Українському радіо".
Як нагадав Пишний, 2 вересня минулого року НБУ офіційно ініціював цю дискусію, яка має у своїй основі глибоке наукове дослідження.
"Ціла експедиція, яка підтвердила, що питомою українською назвою дрібної монети, однієї сотої фракції української гривні, є шаг. Відповідний указ про це підписав перший президент за часів УНР. Якщо гривня – княжого роду, то шаг має свої витоки з часів Гетьманщини", сказав він.
Як зауважив голова НБУ, це абсолютно закономірний і логічний крок.
"Ми повертаємо своє. Не забуваймо про те, що копійка залишилася тільки в Москві, Мінську і на тимчасово окупованих росією територіях Молдови. Це те, що дотепер поєднує через 30 років нашої Незалежності монетарні відносини навіть на рівні назви", додав голова НБУ.
Пишний нагадав, що решта республік, які входили до складу колишнього Радянського Союзу, цього позбулися.
"1992 року ми навіть викарбували першу пробну партію монет шаг. Вони мали стати повноцінною частиною української гривні, але тоді нам не вистачило політичної волі. Якщо не зараз, то коли? Коли буде час повертати своє?", підкресслив він.
Фото: З відкритих джерел
За словами голови Нацбанку копійка не має до української етимології, до України жодного відношення. "Копійка" походить від коп'я, зображення якого використовували ще у XV столітті у московії.
У Нацбанку вважають, що зміна назви монет сприятиме дерусифікаціїгрошового обігу України, адже назва "копійка" має московське, імперське походження. В умовах широкомасштабної російської агресії заміна копійок на шаги є важливим та необхідним кроком, адже сьогодні копійки залишилися в обігу лише у ворожих до України держав.
Своєю чергою, заступник директора Інституту мовознавства НАН України Олександр Скопненко зазначив, що термін "шаг" для позначення дрібної монети використовується в українській мові з XVI століття.
Для реалізації ініціативи Національний банк пропонує внести відповідні зміни до законодавства, зокрема до Закону України "Про Національний банк України" та інших нормативних актів.