Україна отримає додаткові 16 мільйонів доларів США для зміцнення сфери охорони здоров’я

Українська сфера охорони здоров’я отримає додаткове фінансування у розмірі 16 мільйонів доларів США як безповоротний грант, виділений у межах фінансування проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine), повідомляє МОЗ. Це визначено Другими змінами до Угоди про грант (Проєкт «Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя (HEAL Ukraine)» між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Міжнародною асоціацією розвитку, що діють як розпорядник Цільового трастового фонду багатьох донорів підтримки, відновлення, відбудови та реформування України.
Передбачається, що кошти будуть використані на проведення робіт із реконструкції та ремонту медичних закладів, закупівлі відповідного обладнання.
Крім того, планується створення щонайменше 15 Центрів ментального здоров'я та закупівля обладнання для них.
Частина фінансування буде спрямована на реалізацію заходів, пов'язаних зі створенням спеціалізованих дитячих психіатричних відділень при дитячих лікарнях.
Підсилюється всебічна підтримка України Світовим банком, зокрема у сфері охорони здоров’я. На сьогодні впроваджується два спільних проєкти Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку. А саме, «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine) та «Трансформація охорони здоров’я шляхом реформи та інвестицій в ефективність» (THRIVE).
Основними цілями проєкту HEAL Ukraine є відновлення та покращення доступу до основних медичних послуг, задоволення нових та невідкладних потреб у медичних послугах та забезпечення фінансового захисту у надзвичайній ситуації.
Компонентами проєкту є:
- задоволення нових та невідкладних потреб у сфері психічного здоров'я та реабілітації;
- подальше вдосконалення та зміцнення первинної медико-санітарної допомоги;
- відновлення та модернізація лікарняної допомоги відповідно до напрямків реформ;
- підтримка розбудови потенціалу, цифровізації та інновацій.
Кошти проєкту спрямовуються на реалізацію комплексу невідкладних заходів, метою яких є підтримка відновлення стабільної роботи системи охорони здоров’я, відновлення зруйнованих чи пошкоджених війною медичних закладів, їхня модернізація та підвищення ефективності.