Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Путін найбільше боїться втрати Криму, – експосол США в Росії

02 вересня, 22:17
Фото NBC

Надзвичайний і Повноважний посол США в Росії із 2011 по 2014 рік Майкл Макфол вважає, що президент РФ Володимир Путін найбільше боїться втратити Крим.

Таку думку Макфол висловив в інтерв’ю телеканалу Еспресо.TV, повідомляє Укрінформ.

«Він (Путін - ред.) боїться перенесення війни в Крим, у вашу країну, а не його. Ось чого він боїться найбільше, тому що це підірвало б у Росії легітимність його війни», – вважає Макфол.

Політик додав, що нездатність Путіна утримати Крим стала б «загрозливим наслідком для його режиму».

Американський дипломат підкреслив, що візит російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова на саміт БРІКС замість Путіна свідчить про страх останнього постати перед Міжнародним кримінальним судом у разі арешту.

«Ми не бачимо сміливця, який кидає виклик Заходу, бачимо боягуза, який боїться Заходу. До нас має дійти, що Путіна боятися не варто і що можна сміливо кидати йому виклик і зрештою проганяти його», – заявив посол.

Макфол також прокоментував неоднозначне ставлення уряду Китаю до війни РФ проти України, зауваживши, що від підтримки військових дій та надання військової допомоги російській армії Сі Цзіньпіна утримують санкції та «розумна дипломатія» української влади.

«Я був би радий, якби Китай підтримав Захід і засудив цю війну. Але не думаю, що це станеться. Втім, підтримувати китайський нейтралітет – це дуже гідна мета, яку вдалося досягти українській дипломатії», – сказав він.

Наприкінці інтерв’ю Макфол поділився думками про способи прискорення закінчення війни Росії проти України.

«Більше зброї, кращої зброї, і якомога швидше. Я б сказав те ж саме про санкції. Це найшвидший спосіб закінчити цю війну», – підсумував американський дипломат.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати