У США уже достроково проголосували понад 75 млн виборців
Достроково на виборах президента Сполучених Штатів станом на неділю, 3 листопада, проголосували понад 75 млн американців. Це вже майже половина від загальної кількості виборців у 2020 році.
Про це повідомляє Axios, передає Рубрика.
Мова йде про понад 48% від загальної кількості тих, хто проголосував у 2020 році (154,6 млн).
Це свідчить про те, що дострокове голосування і голосування поштою стають все більш популярними методами голосування і новою нормою в американській політиці.
Для прикладу Axios також наводить два штати. Зокрема:
-
у Джорджії вже проголосувало понад 4 млн осіб, що становить майже 80% від загальної явки виборців у штаті 2020 року;
-
явка на попередньому голосуванні в Північній Кароліні відображає схожий розрив, там понад 4,4 млн осіб віддали свої голоси, що також становить 80% від загальної кількості виборців 2020 року в цьому штаті, що коливається.
Видання пише, що хоч кандидат у президенти США Дональд Трамп упродовж багатьох років виступав проти голосування поштою, проте з 2020 року він і Республіканська партія закликають своїх прихильників голосувати достроково. Хоча й продовжують оскаржувати деякі положення про голосування поштою в судах по всій країні.
За підрахунками UF серед тих, хто вже проголосував у штатах, які надають дані про реєстрацію партій, демократи лідирують із невеликим відривом – 37,9% проти 36,2% у республіканців.
Зазначимо, що Силам Національної гвардії США наказано бути в готовності до можливих громадянських заворушень після виборів президента 5 листопада у штатах Вашингтон, Орегон та Невада.
"Напередодні можливих громадянських заворушень у зв'язку з президентськими виборами у вівторок Національна гвардія перебуває у готовності як запобіжний захід у кількох штатах, де сотні бюлетенів були пошкоджені або знищені після того, як нещодавно там підпалили щонайменше три скриньки для голосування", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Нацгвардію привели у готовність через можливі заворушення у штатах Вашингтон, Орегон та Невада.
У штатах Вашингтон та Орегон раніше зафіксували випадки підпалів скриньок для голосування. Міністерство внутрішньої безпеки США попередило, що загрози "виборчій інфраструктурі" залишаються на високому рівні.