Перейти до основного вмісту

Як розмінувати Україну не за 100, а за 30 років: у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

04 квітня, 19:18

4 квітня – Міжнародний День Просвіти з Мінної Безпеки. Напередодні, представники уряду, міжнародного бізнесу, громадянського суспільства та експертів з гуманітарного розмінування об'єдналися задля змістовного діалогу про державно-приватне партнерство у сфері гуманітарного розмінування та спільну мету – Україна Без Мін. У рамках заходу офіційно відкрили перший сервісний центр GCS Ukraine, що є частиною локалізації компанії  та представили мобільний воркшоп, який допоможе операторам протимінної діяльності, лагодити машини для розмінування GCS прямо в полі.

Про це пише "Рубрика" з посиланням на GCS Ukraine. 

На сьогодні, близько 139 000 км² територій України потенційно потребують очищення. Через мінну небезпеку держава щорічно втрачає 11,2 мільярда доларів, а це — заміновані поля, знищена інфраструктура та загроза для життя мільйонів українців. Із цієї території лише близько 20 000 км² наразі очищено.

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

У програмі заходу відбулася ключова доповідь Ігоря Безкаравайного, заступника Міністра економіки України, про стратегію держави щодо гуманітарного розмінування та важливість розвитку державно-приватного партнерства у цій сфері. 

"Машини, з якими працюють оператори ПМД, мають швидко повертатися до роботи в полях після несправності чи підривів. Відкриття сервісного центру GCS прискорить цей процес. А ще — це додаткові робочі місця та податки, сплачені до бюджету України. Коли українські виробники презентують вітчизняні розробки або великі міжнародні компанії створюють сервісні умови для обслуговування своєї техніки – це завжди добре. Бо робота є і буде для кожного, кожен знайде свою нішу, аби працювати над очищенням наших земель", – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

Генеральний менеджер GCS Ukraine Дмитро Салімонов представив бачення компанії щодо того, як за допомогою інноваційних технологій можливо розмінувати Україну за 30 років, а не за 100, а також наголосив на тому, що відкриття сервісного центру —  це перший етап локалізації, який принесе в країну ще більше інвестицій, податків та робочих місць. GCS вже задіяла в Україні 66 багатоцільових платформи, які здатні розміновувати до 12 000 м² на день — це в 10 разів швидше, ніж за традиційною саперною методикою. А відкриття сервісного центру, дозволить скоротити ремонт цих платформ на декілька тижнів. 

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

"Україна без мін — це не гасло, це план. Щоб розмінувати Україну не за 100, а за 30 років, потрібен екосистемний підхід та індустріальне, технологічне, масштабне мислення. Ми маємо відійти від уявлення, що гуманітарне розмінування — це лише ручна робота. Завдяки сучасним багатоцільовим платформам GCS ми вже зараз очищаємо території в 10 разів швидше. Але ключ до прискорення — це співпраця: держава, міжнародні партнери, бізнес і технічні оператори мають працювати як єдина система. В жовтні 2024 року, GCS Ukraine та Міністерство економіки України підписали меморандум про співпрацю у сфері гуманітарного розмінування. І ось вже через півроку ми відкриваємо наш сервісний центр, який є першим етапом локалізації – далі тільки більше!" — наголосив генеральний менеджер GCS Ukraine Дмитро Салімонов.

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

Окрім цього, на заході було піднято питання оренди машин для розмінування. Така можливість з'явилася на початку 2025 року. GCS перший серед іноземних операторів гуманітарного розмінування в Україні, хто запровадив механізм оренди спеціалізованої техніки для очищення територій від мін та інших вибухонебезпечних предметів. Цей підхід дозволяє оптимально використовувати ресурси – машини не простоюють, а працюють там, де вони найбільш потрібні. А також прискорює очищення територій – об'єднуючи зусилля, оператори протимінної діяльності, виробники спеціалізованої техніки та держава скорочує час, необхідний для повернення земель у безпечне використання.

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

Учасники також відвідали технічну екскурсію центром, побачили машину для розмінування GCS-200 та отримали професійний огляд її характеристик від провідного міжнародного експерта Лоурі Вентера. А також відвідали освітній воркшоп від команди  GCS PEAR, присвяченому інформуванню населення про ризики мін та вибухонебезпечних предметів.

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

GCS – провідний світовий постачальник рішень для зменшення вибухових загроз. Компанія поєднує інноваційні та перевірені технології з локальною експертизою, надаючи повний спектр послуг з розмінування.

у Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпекиу Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпекиу Києві відбувся захід до Дня просвіти з мінної безпеки

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати