Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Метеорологічна зима в Києві почалася на десять днів раніше звичайного - обсерваторія

04 грудня, 20:19
Фото з архіву "Дня"

Метеорологічна зима в Києві розпочалася на десять днів раніше, ніж зазвичай, і ознаменувалася падінням середньодобової температури нижче 0°C 19 листопада. Незважаючи на ранню зиму, осінь була теплішою, ніж зазвичай, з відхиленням +2,7°C і стала другою найтеплішою з 1881 року, пише УНН.

Метеорологічна зима в Києві прийшла на десять днів раніше за середню багаторічну дату, повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського середня температура повітря за сезон у Києві склала +11,4°С, що на 2,7°С вище за середні багаторічні значення,

- йдеться у повідомленні.

Деталі

Цьогорічна осінь посіла друге місце серед найтепліших з 1881 року у столиці. Було зафіксовано 5 температурних рекордів і один рекорд по опадах.

Всі осінні місяці були теплішими, ніж звичайно особливо вересень, який мав найбільше позитивне відхилення – 3,9°С.

Зазначається, що найхолодніше календарної осені 2023 року у Києві було 23 листопада, коли мінімальна t⁰ під ранок знизилась до 6,8 градуса морозу, а найтепліше – 24 вересня, коли максимальна t⁰ після полудня досягла +29,1°С. За вересень-листопад у Києві випало 172 мм опадів, що дорівнює 115 % кліматичної норми.

Стійкий перехід середньодобової t⁰ повітря через 0°С у бік зниження відбувся в Києві 19 листопада, що свідчить про початок метеорологічної зими у столиці, яка прийшла на десять днів раніше за середню багаторічну дату.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати