Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

8 червня у Національній філармонії гастролі Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії з двома прем’єрами

05 червня, 17:46

8 червня у Національній філармонії України в межах українського туру виступить Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа.

фото

У програмі — відновлена версія Фортепіанного концерту Віктора Косенка (соло Віоліна Петриченко), а також київська прем’єра Третьої симфонії відомої української композиторки, лауреатки Шевченківської премії, Богдани Фроляк. 

фото

Симфонія № 3 з назвою «Любов» написана на замовлення директора Львівської національної філармонії, диригента Володимира Сивохіпа. Саме він озвучив авторці асоціацію до фортепіанного циклу Василя Барвінського «Любов» як певну ідею для твору. 

 Богдана Фроляк: «Хоч у Барвінського цикл пов’язаний безпосередньо з почуттями до жінки, я у Симфонії трактую поняття любові ширше — як любов до ближнього, любов до Землі, на якій живеш, до Світу, до Творця, і, зрештою, до коханої людини. Це музика, яка містить в собі і трагізм, і світло, і драматизм, і надію — словом, усе, що переживаємо в цей тяжкий час. Симфонія двочастинна — як і мої дві попередні Симфонії — перша частина головна і драматична, друга — світлий Post Scriptum, який залишає місце для надії та світла».

Лірик за станом душі, Віктор Косенко був не лише феноменальним піаністом, він створив шедевр, призначений для великих сцен. Ця музика поєднує вишукану обізнаність автора із найкращими музичними надбаннями пізнього романтизму — та оригінальну, неперевершену косенківську теплоту вислову й сердечний, ностальгійний порив. Покинувши світ внаслідок жорстокої хвороби, композитор не встиг завершити дві останні частини концерту. Однак нарешті його можна почути у редактурі Левка Ревуцького та Георгія Майбороди. Оновлену партитуру відредагував диригент Сергій Хоровець.

Найближчим часом в Україні та закордоном відбудеться низка виконань концерту, зокрема 8 червня Фортепіанний концерт Косенка звучатиме у Колонній залі НФУ у виконанні блискучої піаністки Віоліни Петриченко.

Вона розповідає, чому варто прийти послухати твір: «Я давно закохана в музику Віктора Косенка. Відкрила я для себе її в Німеччині та почала виконувати в концертах, що кожного разу викликало інтерес і захоплення слухачів. Я записала багато дисків з його фортепіанними творами та грала його класичне тріо. Знала, що є і фортепіанний концерт. Проте виконання на YouTube лякало: концерт здавався невдалим, з перенасиченою фортепіанною партією та дивним оркестровим звучанням. Але, як то кажуть, очі бояться, а руки роблять. Спільно з диригентом Володимиром Сивохіпом вирішили переглянути цей концерт. Косенко писав цей концерт дев'ять років. Він був геніальним піаністом і вдосконалював фортепіанну партію весь цей час. Чесно кажучи, сподіваюся наступні дев'ять років мати змогу грати цей концерт не тільки в Україні, а й за її межами, щоби показати всю ту красу, яку створив Косенко. Але партія оркестру залишилася лише в ескізах, тільки перша частина завершена. Інші частини доробляли Лев Ревуцький і Георгій Майборода. Концерт потребує більшої цілісності, що ми і спробували досягти. Виникла перша проблема: партитури не було, а та, що була в архіві, містила помилки. Тому по голосах створили нову партитуру. Це була величезна праця, за що велика подяка Сергію Хоровцю. Я дуже сподіваюся, що цей концерт «зазвучить» і отримає новий шанс бути почутим!»

 За додатковою інформацією, акредитацією, організацією інтерв’ю, запрошення у прямі ефіри / записи, включення через месенджери соцмереж, – звертайтеся до керівниці комунікаційного відділу НФУ Ольги Стельмашевської: +380672388185, [email protected]

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати