Перейти до основного вмісту

Новий вірус, що спалахнув у Китаї: в Україні підтвердили 13 випадків хвороби

06 січня, 11:51

Заслужена лікарка України Ольга Голубовська повідомила, що на даний час в Україні зареєстровані 13 офіційно підтверджених випадків метапневмовірусу людини (HMPV). Центр громадського здоровʼя зазначає, що метапневмовірус не новий в Україні, він циркулює кожного епідсезону.

Про це вона написала у Фейсбуці, інформує Рубрика.

За словами лікарки, метапневмовірус може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку, особливо серед:

  • маленьких дітей,

  • літніх людей,

  • людей з ослабленою імунною системою.

Натепер, за даними Центру громадського здоров'я, в Україні з початку сезону зареєстровано 13 офіційно підтверджених випадків, та "звичайно,реально їх більше", підкреслила лікарка.

Як зазначила Голубовська, зараження відбувається крапельним шляхом, захворювання частіше є легким (нежить, кашель), "але може бути тяжким із розвитком фульмінантної (та, що швидко прогресує) дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо".

Фото: Фейсбук / лікарка України Ольга Голубовська

Орієнтовний інкубаційний період – від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів.

HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні, зауважила лікарка.

Вона закликала не панікувати та підкреслила:

"У разі виникнення респіраторного захворювання, особливо у груп ризику, бажано його підтвердити. Серед усіх ГРВІ найнебезпечнішими були грип та COVID-19, зараз до тестування треба додавати і метапневмовірус, особливо у госпіталізованих хворих".

Як зазначила Голубовська, профілактика інфекції полягає в уникненні/зменшенні ризиків повітряно-краплинної передачі:

  • обмеження контактування із хворими на респіраторні захворювання, особливо груп ризику,

  • мити руки,

  • провітрювання приміщень,

  • вологе прибирання.

Крім того, вона порадила стежити за своїм здоровʼям, своєчасно діагностувати патологію, приймати вітаміни, особливо Д(за призначенням лікаря).

Лікарів Голубовська закликала не зволікати з госпіталізацією, якщо хворий щоденно прогресує.

Центр громадського здоровʼя зазначає, що метапневмовірус не новий в Україні, він циркулює кожного епідсезону.

"У зв'язку з розповсюдженням інформації про метапневмовірус, наголошуємо: ситуація рутинна та повністю контрольована. Метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров'я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у ЦГЗ, симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу:

  • нежить,

  • кашель,

  • температура.

Порівняно з таким захворюванням як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.

Як заходи профілактики у ЦГЗ радять дотримуватися правил особистої гігієни а також, наголосили в Центрі громадського здоровʼя, не менш важливою є інформаційна гігієна. В ЦГЗ закликали громадян довіряти виключно офіційній інформації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати