Західні посольства приєднуються до трауру за загиблими у Кривому Розі внаслідок російського удару

Західні посольства в Україні приєднуються до трауру за громадянами України, загиблими внаслідок удару росії по житловому кварталу у Кривому Розі цієї п'ятниці, 4 квітня. Зокрема серед загиблих багато дітей.
Про це повідомляє "ЄП", передає Рубрика.
Посольства Литви та Італії повідомили, що приспустили прапори, приєднуючись до трауру.
"Литва разом з Україною зробить максимум можливого, щоб притягнути Росію до відповідальність за всі її огидні злочини проти України", – зазначили у литовському посольстві.
"Сьогдоні ми приєднуємося до трауру України і її народу за багатьма невинними жертвами, серед яких багато дітей, що загинули внаслідок жорстокого російського удару по Кривому Рогу… Ми поруч з Україною у пошуку шляхів до справедливого миру", – зазначили у посольстві Італії.
Приспустили прапори також передпосольствами Франції, Німеччини, Польщі.
"Засуджуємо Росію за навмисне ураження цивільних цілей, таких як дитячі майданчики і житлові будинки", – зазначили у посольстві Канади.
"Рішуче засуджуємо жахливі удари РФ по Україні, що стались останніми днями. Удари по житлових кварталах Кривого Рогу і Харкова вписуються у дуже тривожну тенденцію ударів по житлових районах", – заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
Верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк також засудив російський удар по Кривому Рогу, в результаті якої загинуло дев'ять дітей.
«Це неймовірний жах — дев'ятеро дітей загинули, більшість з яких гралися в парку, коли над ними розірвалася бойова зброя з осколками. Теплого п'ятничного вечора у Кривому Розі, коли родини зібралися біля дитячого майданчика, ресторану та житлових будинків, один вибух забрав життя 18 людей. Застосування Російською Федерацією вибухової зброї в густонаселеному районі — і без будь-якої очевидної присутності військових — демонструє відверту зневагу до життя цивільного населення", – йдеться у пресрелізі Управління верховного комісара ООН з прав людини, який розміщено на сайті оргранізації.
Фото: unhcr.org
За його словами, міжнародне гуманітарне право вимагає вжити всіх можливих запобіжних заходів, щоб звести до мінімуму шкоду для цивільних осіб, у тому числі шляхом перевірки того, що ці об'єкти є не цивільними, а військовими, і вибору тактики та зброї, які дозволили б уникнути або принаймні мінімізувати випадкові втрати життя серед цивільного населення.
Верховний комісар закликав до швидкого, ретельного та незалежного розслідування цієї атаки.