Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Національному банку відбулася презентація нової обігової пам’ятної монети "Командування об’єднаних сил ЗСУ"

06 грудня, 19:51
Фото bank.gov.ua

У День Збройних Сил України, 06 грудня 2023 року, в Національному банку відбулася презентація нової обігової пам’ятної монети "Командування об’єднаних сил Збройних Сил України". 

Ця монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячена Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України – окремому органу військового управління стратегічного рівня всіма міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ (сил) для проведення об’єднаних операцій за завданням Верховного Головнокомандувача та Генерального штабу Збройних Сил України.

Презентували нову монету Голова Національного банку України Андрій Пишний та  Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Крім того, участь у презентації взяв військовослужбовець Збройних Сил України, Герой України полковник В'ячеслав Пятаков.

"Презентуючи нову обігову пам’ятну монету, ми маємо можливість особисто висловити подяку за героїзм та силу представникам Командування об’єднаних сил Збройних Сил України. Відтепер наша глибока повага на десятиліття викарбувана в металі, – наголосив Голова Національного банку Андрій Пишний. – На монеті ми зобразили емблему Командування об’єднаних сил ЗСУ – традиційну козацьку зброю – пірнач на фоні двох схрещених шабель. Цей шеврон, втілений в монеті, є дуже чітким і промовистим. Бо насправді ви ті, хто успадкував столітню звитягу українського воїнства".

"Ми дякуємо команді Національного банку за плідну співпрацю, надання допомоги та сприяння Збройним Силам України. Нам відомо, що ви завжди всіма силами та можливостями, вашими добрими серцями підтримуєте Збройні Сили України, ми вдячні вам за це. Спільними зусиллями ми здобудемо нашу славетну Перемогу. Ворог, як будь-яка пітьма, обов’язково впаде. З нами Бог, з нами воля українського народу", – сказав Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

На реверсі монети в центрі зображено емблему Командування об’єднаних сил Збройних Сил України. 

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Командування об’єднаних сил Збройних Сил України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

Національний банк підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої видачі їх клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів  як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети "Командування об’єднаних сил Збройних Сил України" буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет "Командування об’єднаних сил Збройних Сил України". На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Командування об’єднаних сил Збройних Сил України. Тираж роликів – 20 тисяч штук.

Реалізація роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 06 грудня 2023 року

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати