Перейти до основного вмісту

Дональд Трамп: Європа має купити у США енергоносії на $350 мільярдів, щоб отримати тарифні пільги

08 квітня, 20:18
Фото ОП
Президент США Дональд Трамп заявив, що ЄС доведеться взяти на себе зобов'язання придбати американські енергоносії на 350 млрд доларів, щоб отримати відстрочку від запроваджених тарифів.

Про це американський лідер заявив у понеділок на пресконференції із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в Білому домі, передає Укрінформ із посиланням на Politico.

Коментарі Трампа стали відповіддю на заяву президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, яка раніше в понеділок повідомила, що ЄС запропонував знизити європейські тарифи до нуля на автомобілі та промислові товари, що імпортуються зі США, якщо політик відповість взаємністю.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи достатньо Трампу цієї пропозиції, щоб погодитися на послаблення, президент США відповів: «Ні, не достатньо».

«Ми маємо (торговельний – ред.) дефіцит з Європейським Союзом у 350 млрд доларів, і він швидко зникне. Один із способів, яким він може легко і швидко зникнути, - це те, що їм доведеться купувати нашу енергію у нас... Вони можуть купувати її, ми можемо скинути 350 мільярдів доларів за один тиждень. Вони повинні купити і взяти на себе зобов'язання купити таку ж кількість енергії», - сказав Трамп.

У коментарях для преси після зустрічі з Нетаньягу американський лідер подвоїв свою критику на адресу європейців, але вказав, що готовий укласти угоду з ЄС, якщо блок зобов’яжеться закрити дефіцит торговельного балансу зі США, купуючи більше американських енергоносіїв.

Ідея купувати американські енергоносії з метою запобігти тарифам не є новою. Майже одразу після переобрання Трампа фон дер Ляєн запропонувала почати переговори про закупівлю більшої кількості американського скрапленого природного газу (СПГ). «У відповідь США не дали чітких пояснень щодо того, як працюватиме угода», - повідомляє Politico.

У понеділок, на запитання про те, чи були його глобальні мита «тактикою переговорів з позиції сили» чи постійними, Трамп відповів: «Можуть бути постійні мита, а також можуть бути переговори, тому що є речі, які нам потрібні окрім мит».

Під час пресконференції у відповідь на запитання, чи є в його списку дві чи три країни, які, на його думку, просунулися далі в зниженні тарифів, Трамп знов згадав про ЄС: «Європейський Союз. Я маю на увазі, як би погано вони з нами не поводилися, вони суттєво знизили свої тарифи на автомобілі. Думаю, вони знизили їх до 2,5, і я чув, що, можливо, навіть до нуля».

Але він також зазначив, що хоче, щоб ЄС знизив свої стандарти, аби дозволити більшій кількості американських товарів надходити на європейській ринок, називаючи заходи безпеки «негрошовими тарифами».

«Це тарифи, де вони (ЄС - ред.) встановлюють речі, які роблять неможливим для вас продати машину... вони роблять це настільки складним – стандарти та тести. Вони придумують правила та норми, створені лише з однієї причини: ви не можете продавати свій продукт у цих країнах. І ми не допустимо цього. Це називається немонетарними бар’єрами», - пояснив Трамп.

Указуючи на те, що зумовлює його дії, американський президент згадав часи, коли тарифи США були захмарними.

«Ви знаєте, що наша країна була найсильнішою з 1870 по 1913 роки. Знаєте чому? Все було засноване на тарифах. У нас не було податку на прибуток. Потім у 1913 році якийсь геній придумав ідею: давайте стягувати плату з людей нашої країни, а не з інших країн, які обкрадають нашу країну», - резюмував Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торговельних партнерів Сполучених Штатів, які він назвав «Днем визволення» Америки.

У цьому зв’язку чинний уряд США запроваджує базовий митний тариф у розмірі 10% на всі товари майже з усіх країн. Крім того, додатково вводяться мита щодо конкретних держав. Зокрема, для Китаю – на рівні 34%, Європейського Союзу - 20%, Японії - 24%, Індії - 26%, Південної Кореї - 25%, Великої Британії - 10%, Ізраїлю - 17%.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у понеділок заявила, що ЄС запропонував Сполученим Штатам двостороннє звільнення від тарифів на автомобілі та інші промислові товари.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати