Перейти до основного вмісту

Залужний підтвердив створення секретного штабу в Вісбадені у 2022 році та розповів його історію

08 квітня, 12:13

Колишній головнокомандувач ЗСУ та чинний посол України у Великій Британії Валерій Залужний підтвердив інформацію, що у 2022 році у німецькому Вісбадені створили секретний штаб, де українське командування спільно з американськими партнерами планувало операції проти російських військ.

Історію створення штабу у Вісбадені Залужний розповів у Facebook, пише Рубрика.

Зауважимо, що раніше про це дізналося видання New York Times. Нещодавно американське видання випустило велике розслідування про роль американців в українських операціях проти росії.

У ньому, зокрема, описували, як через два місяці після російського повномасштабного вторгнення українські генерали вирушили до німецького Вісбадена, де домовилися з американськими військовими про партнерство у сфері розвідки, стратегії, планування та технологій.

Як розповів Залужний, цей штаб "справді став нашою з партнерами секретною зброєю у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації".

З йог слів, після початку повномасштабної агресії військова допомога від країн-партнерів суттєво зросла – "ми отримали різноманіття зброї й техніки, а з цим – і нові виклики, пов'язані з її доставкою та ремонтом". 

"Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені", нагонив колишній Головком.

Після цього Україна разом із партнерами відчула потребу в оперативному штабідля оцінки потреб у зброї та техніці.

Залужний

Фото: Facebook / Валерій Залужний

«Це питання особливо гостро постало влітку 2022 року, коли наші партнери висловили сумніви щодо доцільності тих чи інших видів озброєнь та боєприпасів для фронту в Україні», — каже Залужний.

Саме тому на базі логістичного центру і створили штаб, який мав аналізувати сплановані операції українського війська і формувати потреби для них. Завдяки підтримці Великої Британії цю ідею вдалося реалізувати. І Вісбаден отримав нове дихання, додав посол.

Зокрема, у цьому штабі:

  • планували операції, 

  • проводили воєнні ігри, 

  • формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць.

Колишній головнокомандувач вважає цей штаб "чудовим механізмом взаємодії з нашими партнерами".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати