Перейти до основного вмісту

Релоковане із Краматорська підприємство минулого року вже сплатило понад 100 млн грн податків до бюджету громади, куди переїхало

09 квітня, 21:53
Фото mindev.gov.ua

Протягом робочої поїздки на Закарпаття Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба відвідав релоковане із Краматорська підприємство ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі” та будівництво житлового комплексу, який компанія споруджує для своїх працівників, повідомляється на сторінці Міністерства розвитку громад та територій.

Підприємство розробляє, виготовляє, монтує та обслуговує вітроустановки – це унікальне для України виробництво повного циклу вітроенергетичного обладнання. Поточні потужності – 30 вітряків на рік, з потенціалом виробництва до 100. Минулого року підприємство вже сплатило понад 100 млн грн податків до бюджету Перечинської громади. Це дозволяє громаді розвивати інфраструктуру, підводити комунікації.

Наразі в компанії працює понад 150 людей, частина з яких – внутрішньо переміщені особи із Краматорська. Для них будується спеціальний житловий комплекс. Проєкт включає 13 будинків та 126 квартир з облаштованою прибудинковою територією. Працівники можуть придбати квартири або отримати іпотеку з частковим фінансуванням від компанії. 

Під час візиту Міністр обговорив із керівниками громад області концепцію, за якою громади можуть інвестувати у власні вітроенергетичні установки. Серед можливих джерел фінансування – як власні ресурси громад, так і пільгове кредитування, зокрема за програмою “5-7-9”.

Також пропонується використовувати для погашення кредиту вироблену електроенергію, а після завершення виплат — отриманий прибуток спрямовувати до місцевого бюджету. Такий підхід може стати стабільним джерелом доходів громади й забезпечити реалізацію соціальних проєктів на місцях. Модель наразі проходить економічну оцінку.

“Подібні ініціативи — приклад ефективної співпраці держави, громади та бізнесу. Вони дають змогу вирішувати ключові виклики: енергетичну безпеку, кадрову стабільність, житло для людей і розвиток місцевої економіки. Продовжуємо працювати над тим, щоб подібні моделі масштабувалися й запроваджувалися в інших регіонах”, – зазначив Олексій Кулеба.

У фокусі розмови також були проєкти з децентралізації енергетики, які посилюють енергобезпеку як громад, так і країни в цілому. Олексій Кулеба відзначив, що в умовах великої війни це критично важливо для стабільного забезпечення лікарень, шкіл, водоканалів та інших об’єктів критичної інфраструктури.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати