Німецька оборонна компанія Rheinmetall поставила Україні ще п’ять тактичних позашляховиків Caracal
![](/sites/default/files/news/10022025/Rheinmetall-CARACAL-Air-Assault-Vehicle-1568x882-1-1024x549.jpg)
Німецька оборонна компанія Rheinmetall поставила Силам оборони України ще п’ять аеромобільних тактичних позашляховиків Caracal, повідомляє ГО «Український мілітарний центр».
На оновлення списку поставок компанії звернув увагу проєкт German Aid to Ukraine.
Нова партія позашляховиків довела загальний парк автотранспорту цього типу до двадцяти одиниць.
Повідомляється, що найближчим часом має бути поставлена ще одна партія із п’яти машин Caracal.
Caracal – тактична авіадесантна машина, створена на базі цивільного позашляховика Mercedes-Benz G-Class 464.
Автомобіль можна транспортувати як у вантажних відсіках, так і на зовнішніх підвісах гелікоптерів CH-47F Chinook та CH-53K King Stallion.
Завдяки модульній конструкції тактичних машин Caracal на них можна встановлювати й комбінувати різні види озброєння – від кулеметів до протитанкових ракетних комплексів. Також передбачена опціональна можливість інтеграції додаткового балістичного захисту.
Машина оснащена шестициліндровим дизельним двигуном потужністю 183 кВт, що забезпечує максимальну швидкість до 140 км/год. Завдяки повному приводу 4×4 Cаracal має високу прохідність на бездоріжжі.
Шасі виробляє Mercedes-Benz, а фінальне складання та дообладнання здійснюється на підприємствах Rheinmetall.
Виробник також пропонує можливість індивідуального налаштування конструкції та комплектації відповідно до вимог замовника.
Додаткове замовлення на Caracal
Наприкінці лютого 2024 року повідомлялося, що Україна дозамовила додаткову партію Cаracal з 20 одиниць. Контракт фінансується за рахунок федерального уряду Німеччини в межах військової допомоги Україні.
Нагадаємо, що перша партія із 5 машин була доставлена в межах «зимового» пакета військової допомоги, що був анонсований в жовтні 2023 року.
Україна стала першим користувачем цього тактичного автомобіля. Cаracal замовили Нідерланди, а також Німеччина, яка отримає перші зразки лише у 2025 році.