Європейський Союз продовжує політичну, військову та фінансову підтримку України в умовах російської агресії, — Денис Шмигаль

Політична, військова, фінансова підтримка України з боку Європейського Союзу залишається незмінною. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції за результатами 10-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС, повідомляє Урядовий портал.
Денис Шмигаль відзначив високу оцінку Уряду у впровадженні реформ, надану європейськими партнерами. Він підкреслив, що наша держава прагне проведення ефективних змін в межах євроінтеграційного процесу та економічної інтеграції в Єдиний ринок ЄС та докладе усіх необхідних зусиль, щоб після завершення війни стати повноправним членом Євросоюзу. Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд України розраховує, що у 2025 році всі шість кластерів у переговорах щодо вступу до Євросоюзу будуть відкриті.
Також Денис Шмигаль наголосив на важливості фінансової підтримки нашої держави та подякував ЄС за допомогу, яка дозволяє зміцнювати економічну стійкість,
«Сьогодні Ukraine Facility є основним фінансовим інструментом посилення та відновлення України. Із понад 150-ти умов Плану України для Ukraine Facility на 2024-2027 роки вже виконали 36», — повідомив Прем’єр-міністр.
Він також підкреслив важливість посилення спільної роботи над правовим механізмом щодо повної конфіскації заморожених російських активів, які повинні стати основним джерелом відбудови України.
Денис Шмигаль повідомив, що під час засідання обговорили наявний інструментарій Угоди про асоціацію.
«Прагнемо поєднати його з переговорним процесом щодо членства України в ЄС. Таким чином отримаємо низку переваг від інтеграції до внутрішнього європейського ринку ще до приєднання до співтовариства», — зазначив Глава українського Уряду. Він додав, що мова йде про подальшу лібералізацію торгівлі та збереження її обсягів і динаміки. Крім того, за словами Прем’єр-міністра, очікується продовження Угоди між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспортом до кінця 2025 року, що дозволить українським перевізникам і надалі здійснювати перевезення без необхідності отримання окремих дозволів.
«Ще одна наша ціль — приєднання до угоди ACAA. Незмінним пріоритетом також є отримання режиму внутрішнього ринку з ЄС у секторі електронних комунікацій та поступова інтеграція в Єдиний цифровий ринок ЄС. Прагнемо вже найближчим часом приєднатися до політики ЄС “Roam Like at Home”, а також отримати взаємне визнання електронних довірчих послуг», — підкреслив Денис Шмигаль.