Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Канаді готуються до "найгіршого сценарію" через можливий наплив мігрантів після перемоги Трампа

10 листопада, 18:18

Канадська поліція і групи допомоги мігрантам готуються до напливу шукачів притулку, які тікатимуть від новообраного президента США Дональда Трампа та спробують нелегально перетнути кордон. Крім того, Канада має справу з рекордною кількістю заявників на отримання статусу біженця і намагається залучити менше іммігрантів.

Про це пише Reuters, пише Рубрика.

Агенція відзначає, що Трамп переміг частково завдяки обіцянці запровадити найбільшу депортацію в американській історії.

Як заявив сержант Королівської канадської кінної поліції Чарльз Пуар'є, канадська поліція місяцями готувалася до такого розвитку подій.

"Ми знали кілька місяців тому, що нам потрібно почати готувати план дій на випадок надзвичайних ситуацій, тому що якщо він прийде до влади, а це станеться через кілька місяців, це може призвести до нелегальної та нерегулярної міграції в провінцію Квебек і в Канаду", — сказав він в інтерв'ю агентству Reuters.

За словами Пуар'є, найгіршим сценарієм буде той, коли люди будуть перетинати кордон у великій кількості по всій території.

"Скажімо, 100 осіб на день перетинають кордон, тоді буде важко, тому що нашим офіцерам доведеться долати величезні відстані, щоб заарештувати кожного", — сказав правоохоронець.

За словами Пуар'є, поліція перебуває у"стані підвищеної готовності" і готова задіяти додаткові ресурси для патрулювання кордону. Залежно від того, що станеться, це може означати сотні додаткових офіцерів.

"Усі погляди зараз прикуті до кордону. … Ми були в стані підвищеної готовності, я можу сказати вам, за кілька днів до виборів, і ми, ймовірно, будемо залишатися в стані підвищеної готовності протягом наступних тижнів", — сказав він.

Як пише Reuters, коли Трамп вперше прийшов до влади у 2017 році, тисячі шукачів притулку перетинали кордон Канади між офіційними пунктами перетину кордону, щоб подати заяви про надання статусу біженця — в переважній більшості на Роксхем Роуд, поблизу кордону між Квебеком і Нью-Йорком.

Роксхем Роуд більше не є варіантом:Канада і США розширили двосторонню угоду таким чином, що тепер шукачі притулку, які намагаються перетнути кордон в будь-якій точці вздовж 4 000-мильного кордону, а не тільки на офіційних пунктах перетину, повертаються назад, якщо тільки вони не відповідають вузькому виключенню.

Це означає, що люди, які перетинають кордон США, щоб подати заяви, повинні пробратися через нього непоміченими і переховуватися протягом двох тижнів,перш ніж просити притулку. Це потенційно небезпечна перспектива, кажуть захисники іммігрантів.

Вони додають, що люди вже роблять це.

"Коли ви не створюєте законних шляхів, або коли ви створюєте шляхи, де людям доводиться робити неможливе, щоб отримати безпеку, ви знаєте, на жаль, люди намагатимуться зробити неможливе", — сказав директор Центру для біженців у Монреалі Абдулла Дауд.

Очікується, що їхня кількість мігрантів, які намагатимуться нелегально перетнути кордон, зростатиме.

Зазначається, що Канада вже має справу з рекордною кількістю заявників на отримання статусу біженця. За даними Імміграційної та біженської ради, у липні майже 20 000 людей подали заяви про надання статусу біженця, що є найвищим місячним показником за всю історію і зумовлено глобальним переміщенням, повідомили Reuters правозахисники та експерти.

З того часу їхня кількість знизилася до 16 400 у вересні, але залишається історично високою. За даними ради, на розгляді перебуває понад 250 000 позовів.

Уряд Канади скоротив кількість постійних і тимчасових іммігрантів, але має менше контролю над тим, скільки людей просять притулку, пише агенція.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати