Перейти до основного вмісту

Як ЗСУ у березні 2025-го звільняли село Шевченко, щоб убезпечити Покровськ

11 квітня, 11:47
Скриншот відео: 425-й ОШП “Скала” / Фото з сайту freeradio.com.ua

Військові розповіли, як на початку березня 2025 року зупинили наступ росіян на Покровськ. Тоді окупанти вже повністю захопили село Шевченко, що на північ від міста. За даними розвідки, в селі було близько 300 окупантів. Втім, ЗСУ змогли деокупувати село і вже місяць тримають там оборону, повідомляє Вільне радіо.

Про бої за село розповіли у пресслужбі 425-го окремого штурмового полку “Скала”.

“Здавалося, ще трохи — і ворог міг впритул наблизитися до Покровська та зайти у місто. Потрібно було зупинити наступ супротивника. 3 березня 2025 року полк “Скала” розпочав штурм Шевченка. Спочатку по виявлених цілях відпрацювали наші танки. Потім розвідники на квадроциклах заїхали впритул до ворожих позицій, щоб розмінувати підходи до Шевченка та розчистити дороги для нашої техніки”, — розповідають у пресслужбі полку.

Після підготовки захисники розпочали основний штурм села. На кадрах нижче можна побачити, як танки та БМП “Бредлі” прикривали штурмові групи, які заходили у Шевченко.

Загалом процес звільнення села тривав протягом шести днів.

“Найзапекліші бої були за двоповерхівки, Палац культури та школу. В цих будівлях окупанти мали основні сили та точки оборони. Але зачищати доводилося кожен будинок. Ускладнювало все те, що на момент штурму село було практично зруйноване. Противник знаходився у підвалах та погребах. Штурмовикам доводилося “викурювати” окупантів по одному”, — пояснюють військові.

9 березня село повністю зачистили від окупантів. У населений пункт зайшли інші підрозділи ЗСУ та почали тут закріплюватися. Пізніше окупанти відновили свої штурмові дії та вже протягом місяця намагаються знову захопити село.

“За цей час втрати окупантів [у селі Шевченко] вбитими та пораненими склали 1100 осіб”, — додають у пресслужбі полку “Скала”.

Нагадаємо, раніше журналісти Вільного радіо порівнювали супутникові знімки сіл та територій Покровської громади з різницею у три роки. На мапах — десятки квадратних кілометрів громади зі слідами війни: від знищених шахт і полів до зниклих водойм і окопів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати