До розширеної програми "Доступні ліки" ввійдуть препарати для вагітних та онкохворих

Кабінет міністрів розширив перелік препаратів програми "Доступні ліки". Уже скоро українці зможуть безоплатно або з частковою оплатою отримати лікарські засоби для вагітних та онкохворих.
Про це повідомили в Національній службі здоров'я України та Міністерстві охорони здоров'я.
Як зазначили у міністерстві, починаючи з серпня 2025 року до програми додадуть ліки для профілактики та лікування анемії у вагітних:
Ліки для вагітних – для профілактики та лікування анемії:
-
Заліза двовалентного сіль – у формі таблеток, розчинів та сиропів;
-
Фолієва кислота у таблетках.
Серцево-судинні та цереброваскулярнізахворювання:
-
Індапамід, торасемід (для контролю тиску та зменшення набряків);
-
Метилдопа (для лікування гіпертензії).
Окрім того, від жовтня 2025 року українці в межах програми зможуть уперше отримати препарати для лікування онкологічних захворювань. Перелік розширять ліками, які використовують для гормональної терапії при раку молочної залози:
-
екземестен;
-
летрозол;
-
тамоксифен.
У МОЗ також зауважили, що в державному бюджеті на 2025 рік передбачили рекордну суму для програми "Доступні ліки" – понад 6 мільярдів гривень.
До переліку буде додано понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані препарати для лікування серцево-судинних хвороб, препарати від ревматологічних, неврологічних, ендокринних (наприклад, гіпотиреоз) та офтальмологічних захворювань, а також ліки для лікування інфекційних і паразитарних хвороб у дітей.
Завдяки цьому ще понад 500 тисяч українців зможуть отримати якісне лікування без фінансових бар'єрів.
"Доступні ліки" – це державна програма, яка забезпечує ліками проти найпоширеніших хронічних захворювань безоплатно або з частковою доплатою. Ліки відпускаються за електронним рецептом. Вартість препаратів відшкодовує аптеці Національна служба здоров'я України З липня 2025 року всі аптеки в Україні будуть зобов'язані приєднатися до програми "Доступні ліки".
Щоб скористатися програмою, потрібно звернутися до сімейного лікаря або лікаря спеціаліста та отримати електронний рецепт.