На Дніпровщині відбулася нарада під головуванням Прем’єр-міністра щодо підтримки та розвитку регіону

Під головуванням Прем’єр-міністр України Дениса Шмигаля на Дніпровщині відбулася нарада, де обговорили ключові проблеми регіону та визначили конкретні кроки підтримки, повідомляє Урядовий портал.
«Уряд приділяє пріоритетну увагу прифронтовим територіям, адже на них подвійне навантаження — дбати про громадян і одночасно сприяти Силам оборони в захисті України», — зазначив Денис Шмигаль.
Одним з ключових питань, яке розглянули учасники наради — питання безпеки. Денис Шмигаль поставив завдання Обласній військовій адміністрації разом з Міністерством фінансів напрацювати ефективний механізм, який забезпечить виконання всіх робіт із будівництва та облаштування укриттів у встановлені строки.
Також обговорили підтримку спроможності громад. Як повідомив Прем’єр-міністр, в державному бюджеті на цей рік для регіону закладено понад 1,2 млрд грн різних дотацій та субвенцій. Кошти, зокрема, передбачені на облаштування первинних укриттів, купівлю спецтранспорту для комунальників, аварійно-відновлювальні роботи, утримання медичних закладів та закладів служби крові. Як підкреслив Глава Уряду, за оцінками Світового банку, на відбудову Дніпровщини необхідно 19 млрд доларів, і ця сума зростає через нові руйнування.
«Загалом цього року держава зарезервувала для області понад 3,2 млрд грн на різні програми відбудови», — наголосив Денис Шмигаль.
Ще одне важливе питання порядку денного – тарифи. Прем’єр-міністр повідомив, що Міністерство розвитку громад та територій й Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів отримали завдання розробити бюджетну програму для компенсування різниці в тарифах, що виникла через руйнування Каховської ГЕС.
«Люди не повинні переплачувати через російський теракт, а надалі платити той самий тариф, що був до підриву ГЕС. Це стосується всіх областей, яких це торкнулося», — наголосив Денис Шмигаль.
Увагу приділили на нараді і підготовці до опалювального сезону. В цьому контексті доручено провести невідкладні ремонтні роботи мереж та інших енергооб’єктів, зокрема Криворізької ТЕЦ.
Урядовці та представники області опрацювали також питання забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб.
«Дніпровщина прийняла найбільшу кількість внутрішніх переселенців. Лише офіційно зареєстрованих 453 тисячі. Обговорили реалізацію соціальних програм та їх фінансування», — підкреслив Прем’єр-міністр та доручив Мінрозвитку та Держагентству відновлення тісно координувати зазначене питання з ОВА.
Розглянуто також було питання евакуації населення з прифронтових територій. Згідно з наданою ОВА інформацією, процес здійснюється планово, а ситуація перебуває під контролем.