Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Президентка Грузії виступила з екстренним зверненням на тлі масових протестів

13 травня, 11:17
Фото: Julien de Rosa, Pool Photo

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступила з екстренним зверненням на тлі масових протестів проти ухвалення законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу".

Про це повідомляє "Ехо Кавказу", передає Суспільне.

Під час звернення Зурабішвілі вкотре закликала правлячу партію "Грузинська мрія" відкликати так званий закон про "іноагентів".

Крім того, президентка озвучила альтернативну пропозицію: відкласти дату набрання чинності законом до 1 листопада, тобто після парламенських виборів 26 жовтня.

Також Зурабішвілі дала зрозуміти, що не згодна з пропозицією влади внести правки до законопроєкту в межах механізму вето.

"Цей закон — російський, методи нашого уряду — російські, і навіть сьогоднішня промова прем'єр-міністра — російська", — сказала вона.

Раніше Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе своєю чергою заявив, що закон "Про прозорість іноземного впливу" 13 травня має бути у третьому читанні ухвалений на засіданні юридичного комітету, а 14 травня – на сесії парламенту.

Кобахідзе також сказав, що законопроєкт про "іноагентів" нібито підтримують 60% громадян.

17 квітня парламент Грузії затвердив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" — так званий закон про "іноагентів".

Під час обговорення проєкту закону в парламенті країни, відбулися сутички між протестувальниками і поліцією. Було затримано 63 активісти.

Критики вважають законопроєкт аналогом російського закону про "іноземних агентів" від 2012 року. Влада Грузії каже, що нічого спільного з російським законом у їхнього законопроєкту немає.

Президентка Грузії Зурабішвілі в інтерв'ю ВВС заявила, що накладе вето на закон про "іноагентів" у разі його остаточного ухвалення.

1 травня законопроєкт було ухвалено у другому читанні. “За” відповідне рішення проголосували 83 депутати, 23 — “проти”. Опозиція не брала участі у голосуванні. До остаточного прийняття законопроєкт ще має пройти третє фінальне читання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати