Грінпіс в Україні підтримав екологічний рух по захисту Руни та право громадян захищати її без "пресингу"

Сьогодні в Україні під загрозою опиняється не лише природа, а й саме право громадян захищати її відкрито – без тиску, дискредитації та замовчування, повідомили в представництві міжнародної природоохоронної організації, повідомляє Закарпаття онлайн.
«Ми неодноразово наголошували, що Україні потрібна вітрова енергетика.
- І коли вона розвивається у сталий спосіб, з урахуванням збереження природи, то питань не виникає.
- Проте ситуація на полонині Руна – це не розвиток. Це свідоме знищення цінних природоохоронних територій», – йдеться в публікації представництва всесвітньовідомого глобального екоруху.
Про це «Greenpeace Ukraine» повідомили на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.
«Ми вже говорили про будівництво вітростанцій на полонині Руна, що здійснюється з порушенням процедури оцінки впливу на довкілля та спричиняє знищення цінних альпійських та субальпійських екосистем наших Карпат. Тепер розпочата інформаційна кампанія проти екоактивістів та журналістів, які висвітлюють цей злочин проти природи.
Олена Мудра – одна із захисниць справедливості. Останніми днями проти неї в мережі деякі медіа активно поширюють неправдиву інформацію з метою її дискредитації. Ми висловлюємо свою солідарність та підтримку Олені, яка має сміливість не мовчати і боротися за збереження української природи!
Ми закликаємо перевіряти інформацію, особливо коли медіа сумнівні та вам не відомі. На жаль, завжди знайдуться ті, хто захоче заглушити голос громадськості. Але це тільки означає, що нам з вами треба ще гучніше відстоювати правду і казати «ні» злочинним діям!»
Окрім того, в Greenpeace Україна оприлюднили свою позицію щодо незаконної вирубки пралісів у Карпатах у лісництві "Шипот" під полониною Рівною та вимагають притягти до відповідальності причетних.
Також українське представництво Грінпіс публічно озвучило позицію стосовно розвитку вітрової енергетики в Україні, в якій, щоб уникнути або мінімізувати негативний вплив від ВЕС для довкілля і людини, необхідно дотримуватися таких підходів:
-
Обирати локації для вітрових турбін так, щоб будівництво не порушило екосистеми об’єктів природно-заповідного фонду, їхніх буферних зон, Смарагдової мережі.
-
Обов’язково проводити аналіз впливу на довкілля та біорізноманіття перед будівництвом в рамках якісного процесу ОВД.
-
Не допускати будівництво на шляхах міграції птахів чи рукокрилих, або в зонах гніздування рідкісних видів.
-
Використовувати сучасні типи турбін, що мінімізують шум, та лопаті, що підлягають переробці.
Довідково:
Грінпіс (англ. Greenpeace) – це міжнародна неурядова природоохоронна організація, заснована 1971 року в Канаді. Основні завдання – сприяти екологічному відродженню та привертати увагу людей та влади до збереження природи. Цей глобальний екологічний рух, який активно захищає природу від знищення, наразі діє в шістдесяти країнах, зокрема в Україні, і об’єднує понад 3 мільйони прихильників.