Перейти до основного вмісту

У Хорватії на саміті міністри МЗС південно-східних країн Європи підтримали членство України в НАТО

13 липня, 11:11

12 липня в хорватському Дубровнику відбулася друга міністерська зустріч у форматі Україна – Південно-Східна Європа. Учасники підтримали вступ України в НАТО та Європейський Союз та висловили підтримку нашій країні в протидії російській агресії.

Про це йдеться у спільному комюніке учасників саміту, МЗС.

Як повідомили в українському міністерстві, участь у зустрічі разом з Україною та Хорватією взяли Албанія, Боснія і Герцеговина, Греція, Косово, Молдова, Північна Македонія, Румунія, Сербія, Словенія, Туреччина та Чорногорія.

У комюніке сказано, що учасники саміту підтримують Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО.

Вони вітали б запрошення Україні вступити до Альянсу, коли союзники погодяться і будуть виконані умови.

"Членство в НАТО залишається найкращим економічно ефективним варіантом безпеки для України. Ні Росія, ні будь-яка інша держава, яка не є членом НАТО, не має права вето на розширення Альянсу. Ми повністю підтримуємо право України обирати власні механізми безпеки та вирішувати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання", йдеться в документі.

Також у комюніке сторони засуджують повномасштабне військове вторгнення рф в Україну. 

У документі йдеться про те, що підписанти зобов'язують посилювати співробітництво у сфері протидії:

  • гібридним загрозам,

  • маніпуляціям та втручанню з боку іноземних держав,

  • дезінформаційним кампаніям,

  • зловмисним кіберопераціям.

До того ж міністри країн-учасників саміту визнають Україну як важливого світового виробника та постачальника продовольства.

"Українські сільськогосподарська продукція повинна вільно та безпечно доставлятися на світові ринки завдяки безпечній, безперешкодній комерційній навігації та доступу до портів Чорного та Азовського морів", зазначили у заяві.

Також наголошується, що ЗАЕС повинна повернутися під повний контроль України та безпечно функціонувати під наглядом МАГАТЕ.

А росія має нести відповідальність за воєнні злочини, злочини проти людяності та інші порушення міжнародного гуманітарного права.

"Ми підтримуємо створення Спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії проти України та вітаємо підписання відповідної угоди між Україною та Радою Європи", наголошують у документі.

Учасники зустрічі в Хорватії також закликали до посилення тиску на росіюта подальшого зміцнення України, зайняли принципову позицію щодо нагальності досягнення всеосяжного, справедливого та тривалого миру.

Такий формат раніше був ініційований українською стороною та відображає лідерство нашої держави в зміцненні Європи. Глава МЗС Андрій Сибіга зауважив, що, запропонувавши його, Україна прагнула обʼєднання країн-однодумців, які працюють разом заради розбудови сильної, безпечної та процвітаючої Європи та спільно йдуть шляхом євроінтеграції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати