В Києві відбулась премʼєра вистави “(Не) Безпечне Кохання” до Всесвітнього дня презерватива

З 1990 року презервативи запобігли приблизно 117 мільйонам нових випадків ВІЛ. Проте за даними ВООЗ, у Європі серед підлітків використання презервативів знизилося з 70% до 61% серед хлопців і з 63% до 57% серед дівчат. Стигма та брак знань призводять до того, що багато людей досі не використовують презервативи. Фундація АнтиСНІД-США в Україні кожного року працює над нестандартними форматами донесення важливості безпечного сексу, адже презерватив є найнадійнішим та найпростішим засобом для запобігання передачі ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Цього разу зробили це через театр.
Напередодні Дня святого Валентина, у Києві відбулася театральна прем'єра – імерсивна вистава "(Не) Безпечне Кохання", створена школою імпровізації Юрія Кляцкіна у партнерстві з Фундацією АнтиСНІД-США в Україні. Захід приурочено до Всесвітнього дня презерватива – події, що нагадує про важливість захисту здоров'я та відповідальності у стосунках. Театр дозволить дозволить сміливо подивитись на сучасні відносини, розкриє тему безпечного сексу, довіри та особистого вибору.
“Ми намагалися створити щось унікальне. Тож ми вирішили не просто показати виставу глядачам, а занурити їх безпосередньо в сюжет, де вони стануть активними учасниками, впливаючи на розвиток подій. У вирішальні моменти вони голосуватимуть через QR-код за варіант продовження, визначаючи фінал історії”, - зазначив режисер вистави Юрій Кляцкін.
Голова Фундації АнтиСНІД США в Україні Ярослава Лопатіна підкреслила, що важливо шукати неординарні формати у висвітленні соціальних проблем, щоб дійсно достукатися до аудиторії:
«В Україні щорічно реєструється понад 10 000 випадків захворюваності на ВІЛ. І 70% цих випадків відбуваються через статевий шлях передачі. Презерватив – найнадійніший та найпростіший засіб для запобігання передачі ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Цього року AHF Ukraine вирішили привернути увагу до проблеми незвичним способом і поговорити про важливість безпечного сексу, відповідальність та любов без ризиків через призму мистецтва».
На заході також відбулася виставка "Культура сексу крізь епохи" – арт-об’єкти та інсталяції якої розказали про розвиток сексуальної культури та безпечного сексу в різні періоди, характерні для нього атрибути, особливості сприйняття людьми власної сексуальності тощо.
Організатори зазначають, що виставу можна буде подивитися впродовж року в різних культурних осередках Києва. Інформація про дати вистави зʼявиться на майданчиках Школи імпровізації Юрія Кляцкіна.
Інфодовідка
Всесвітній день презерватива започаткувала Фундація АнтиСНІД-США (AHF) в 2007 році з метою нагадування, що презерватив – єдиний надійний спосіб захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом, зокрема ВІЛ.
В Україні ВІЛ-інфекція, як і інші ІПСШ, поширюються переважно під час незахищених сексуальних контактів – вагінального, орального та анального. При цьому презервативи є єдиним ефективним засобом захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Тому, головна мета AHF в цей день – допомогти людям зрозуміти важливість та природність безпечного сексу. Ми прагнемо донести, що презерватив – простий та надійний метод уникнення інфекцій, що передаються статевим шляхом.
В цифрах про проблематику:
- Щодня близько 1 млн людей в усьому світі заражаються інфекціями, що передаються статевим шляхом, а щорічний показник кількості захворювань на ВІЛ сягає 1,5 млн випадків.
- За даними МОЗ в Україні щорічно реєструється близько 400 тисяч нових випадків захворювань, що передаються статевим шляхом (далі - ЗПСШ/ІПСШ).
- Незахищений статевий акт — причина №1 інфікування на ВІЛ. За даними ЦГЗ, в Україні проживає близько 257 000 людей з ВІЛ.
- З восьми основних «венеричних» інфекцій, чотири — досі залишаються невиліковними. А саме, вірусні захворювання — ВІЛ, гепатит B, генітальний герпес та вірус папіломи людини.
Фундація АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) є однією з найбільших міжнародних неурядових організацій, яка займається боротьбою зі СНІДом по всьому світу, зокрема, в Україні.
Докладніше про AHF Ukraine:
👉🏻https://freehivtest.org.ua/uk/