Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

18 лютого відбудеться тиха акція спомину Героїв Небесної Сотні

15 лютого, 10:35

18 лютого 2022 року на Алеї Героїв Небесної Сотні дев’ятий раз відбудеться тиха акція «Ангели пам’яті», приурочена Героям Небесної Сотні. Ініціатори акції – відома українська співачка та громадська діячка Анжеліка Рудницька і «Територія А», які 2014 року започаткували символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами. Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Паперових ангелів у Києві розвішують на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців, котрі відстоювали своє право за гідність.

Цьогоріч приєдналися кілька десятків великих і малих українських міст, сіл, ініціативу підтримали школи, виші, військові частини, бібліотеки, музеї у різних куточках нашої країни. До акції долучаються українські громади і амбасади із понад 15 країн світу, серед них - Австралії, Австрії, Болгарії, Бразилії, Великобританії, Греції, Канади, Латвії, Норвегії, ОАЕ, ПАР, Польщі, Португалії, США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Хорватії, Швейцарії.

«Акція «Ангели пам’яті» перетворилася із невеликої київської ініціативи на масштабну народну акцію шани і любові по всьому світу, - коментує ініціаторка події Анжеліка Рудницька. – Нині вже важко відслідкувати всі місця проведення акції, яка залишилася тихою (бо відбувається без гасел і лозунгів, лише з молитвами, свічками і ангелами), але стала всесвітньою перекличкою своїх від Австралії до Бразилії, від Норвегії до ПАР. Це до сліз зворушливо і радісно. Для мене кожен ангел – цінний, він не лише символ загиблих за Україну, а й знак небайдужості тих, хто попри всі складнощі творить нову омріяну Україну. Щиро дякую всім, хто приєднався до нас. Вічна пам’ять Героям…».

Цьогоріч «Ангели пам’яті» триватимуть 18-20 лютого. Приходьте до пам’ятних місць тоді, коли вам найбільш зручно. Приєднуйтеся! Якщо ви проведете тиху акцію у своєму місті, селі – діліться інформацією у соцмережах. Ставте хеш-теги #ангелипамяті, #територіяа, #революціягідності, щоб ми легко знаходили і відчували підтримку одне одного.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати