Перейти до основного вмісту

Архітектор радить, як убезпечитися від обстрілів удома

28 лютого, 11:27
Ілюстрація FB/Глеба Віктор

Нова реальність змушує нас по-іншому дивитися на світ та по-іншому дбати про свою безпеку. Експерт з державного управління та містобудування, архітектор Віктор Глеба опублікував у Facebook поради, як знайти безпечне місце вдома під час оголошення повітряної тривоги та можливих обстрілів. «Для тих киян, хто не встиг або не захотів йти в необлаштовані підвали та живе вище від другого поверху», - так анонсував експерт перелік своїх рекомендацій.

Передусім він радить дослідити помешкання, в якому ви залишились (думаємо, ці поради будуть слушними не лише для киян), за допомогою молотка: «Дзвінкий звук від «стукання» і товщина стін свідчить про їхню надійність та «несучу здатність»; капітальні стіни з цегли не плутайте з перегородками (не плутайте каркасні будинки та будівлі з несучими стінами), оскільки різна архітектурна схема вашого будинку впливає на вашу безпеку під час артобстрілів; перевірте двері та куди вони відчиняються, рекомендую зняти дверні полотна між точкою вашого обладнаного захищеного місця перебування та вхідними дверима», - зазначає Віктор Глеба.

Далі варто знайти безпечні місця (позначені зеленим на малюнку). Санвузол у будинках «радянської доби» є найбезпечнішим місцем (якщо в нього немає вікон на вулицю), наголошує експерт. Фасади та вікна є небезпечними і біля них облаштовувати схованку не варто (на малюнку експерт позначив їх червоним).  Лежати варто біля внутрішніх капітальних стін (колон, вентканалів, протипожежних стін) на підлозі, встеленій карематами, матрацами, ковдрами. Також не радить лягати на ліжка та дивани, а краще розмістити меблі біля вікон, скласти столи та стільці на підлозі біля вікон, звільнити транзити для евакуації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати