На Волині знімають документальний фільм про репресії щодо християн-протестантів

Уже перші зняті епізоди та фотографії з місць зйомок, які виставляє режисер Сергій Шараєвський, засвідчують: фільм має бути не просто пізнавальним, а цікавим навіть тим, хто не має відношення до протестантів чи мало знає про ту епоху.
Знімає фільм за підтримки Волинської кінокомісії, Одеської кіностудії та багатьох зацікавлених волинян студія Pravda PRO. Одесити, розказує Шараєвський, допомогли одягом для акторів, у Луцьк приїжджав фахівець по костюмах з Одеси. Лісівники дозволили на своїй території відобразити сцену лісоповалу, на якому працювали засуджені за віру протестанти. У місті Володимир дозволили провести зйомки на території колишнього домініканського монастиря, який просто разюче відображає епоху тридцятих років минулого століття, бо саме у такій обстановці відбувалися розстріли неугодних радянській владі. Знята сцена відображає розстріл інтелігенції у Харкові у 1939 році, і виставлені вже епізоди не можна дивитися без хвилювання й розуміння, як точно відображена епоха.
Шараєвський розказує, що у документальний фільм умисне ввели кілька ігрових епізодів, аби зацікавити до перегляду молодь. Бо рідні і близькі засуджених за віру протестантів будуть дивитися все, що розказує про їхніх стражденних предків. Бо це історія та життя родин, протистояння маленької, як казали, людини і потужної державної машини. Спогади людей, які самі перенесли репресії, студія Pravda PRO почала записувати ще кілька років тому. Чотирьох із цих людей вже нема між нами. Шараєвський сам є пастором однієї з протестантських дієцезій і водночас - прекрасним режисером. Нещодавня студія зняла чотири фільми «Українське підпілля на Волині» — цикл про діяльність УПА на Волині, її учасників та їхню долю, отримала хороші відгуки і замовлення ще на чотири фільми такої ж тематики.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк