Полтавські депутати не змогли відправити у дострокову відставку мера міста
За дострокове припинення повноважень міського голови депутати подали 23 голоси. Цього не вистачило, щоб змінити Олександра Мамая на посаді мера
Про це повідомляє Полтавщина, передає Рубрика.
На сьогоднішній позачерговій 9-й сесії Полтавської міськради одним із головних питань став проект рішення "Про дострокове припинення повноважень міського голови Мамая О.Ф.".
Ще до самого голосування за підтримку такого рішення висловилися фракції "Слуга народу", "Рідного міста", "Європейської Солідарності" та "Свободи". Ці фракції також мали 2 голоси депутатів, обраних від ОПЗЖ. Всього — 24 голоси при необхідних 28 (третини від загального складу). Опозиція мала б і 25 голосів, але на сесію не прийшов депутат від "Європейської Солідарності" Олександр Дедюхін.
Депутати від "За Майбутнє" та "Партії простих людей Сергія Капліна" (разом із Юрієм Бубликом) на засідання не прийшли.
Для таємного голосування було виготовлено 43 бюлетені (із розрахунку 42 депутати та міський голова). Олександра Мамай відмовився брати свій бюлетень, а 19 бюлетенів були не використані.
У результаті за підтримку рішення про дострокове припинення повноважень міського голови віддали голоси 23 депутати, один бюлетень був визнаний недійсним (три позначки у бюлетені). Ця кількість не є достатньою для відставки міського голови.
Після голосування Олександр Мамай оголосив, що судді Верховного суду пояснили йому, що для його відставки потрібно 29, а не 28 голосів.
Після цього він нагадав, що у Полтаві 125 ветеранів отримали квартири, ще 388 — земельні ділянки. У 2018 році матері та дружини з дітьми загиблих учасників АТО отримали по $20 тисяч, а дружини загиблих — по $10 тисяч.
Також він публічно запропонував створити посаду заступника міського голови, який би опікувався ветеранськими питаннями.