Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Шрі-Ланка оголосила дефолт за своїм зовнішнім боргом внаслідок коронавірусної пандемії

12 квітня, 14:44
Фото Reuters

Шрі-Ланка, яка нині переживає найгіршу в історії країни економічну кризу, оголосила дефолт за 51 млрд доларів свого зовнішнього боргу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС із посиланням на міністерство фінансів Шрі-Ланки.

Зазначається, що країна тимчасово припиняє виплати за зовнішнім боргом, включаючи кредити від інших держав, оскільки її обмежені валютні резерви необхідні країні задля імпорту основних товарів, таких як паливо.

Зауважується, що вплив коронавірусної пандемії та війни в Україні зробили неможливою виплату боргу кредиторам.

"Уряд вживає такі надзвичайні заходи лише в крайньому випадку, щоб запобігти подальшому погіршенню фінансового становища республіки", - зазначили в міністерстві.

Там також додали, що кредитори можуть безперешкодно капіталізувати будь-які належні їм процентні платежі або вибрати погашення боргу в шрі-ланкійських рупіях.

Наступного тижня країна очікує перемовини з Міжнародним валютним фондом та отримання позики з метою відновлення економіки.

Криза в Шрі-Ланці почалася внаслідок коронавірусної пандемії, яка позбавила країну доходів від туризму та грошових переказів. Внаслідок цього Шрі-Ланка не змогла імпортувати товари першої необхідності та уряд ввів широку заборону на імпорт, аби зберегти свої валютні резерви та використати їх для обслуговування боргів, які країна зараз прострочила. Наразі в країні є гостра нестача їжі та палива, тривалі щоденні відключення електроенергії. Люди стоять в довжелезних чергах, аби купити дефіцитні запаси бензину, газу та керосину для плит.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати