Комітет Європарламенту підтримав підвищення тарифів на аграрну продукцію та добрива з рф і білорусі

«Депутати Європарламенту зі складу Комітету з міжнародної торгівлі, підтримали пропозицію Європейської комісії збільшити тарифи ЄС на 50% для тих сільськогосподарських товарів з Росії й Білорусі, які ще залишаються поза дією інших митних зборів. Метою є надалі скоротити залежність ЄС від двох згаданих країн. Продукти, що підпадають під нові тарифи, включають цукор, оцет, борошно та корм для тварин», - ідеться у повідомленні.
Водночас члени Комітету підтримали пропозицію застосувати тариф у 6,5% для добрив, що імпортуються з Росії й Білорусі, а також додатково запровадити митний збір у 40-45 євро за тонну на період 2025-2026 рр. Очікується, що такий митний збір на російські й білоруські добрива зросте до 430 євро за тонну до 2028 року.
Як зазначається в повідомленні, доходи, які РФ та Білорусь отримують від торгівлі добривами, прямо спрямовуються на фінансову підтримку російської агресивної війни проти України.
Запропоновані заходи покликані суттєво зменшити імпорт до ЄС згаданих товарів, які походять - прямо або опосередковано - з Росії та Білорусі. Водночас така торговельна політика сприятиме диверсифікації виробництва добрив у ЄС, оскільки саме цей сектор є особливо вразливим до низьких цін на імпортовану продукцію.
Депутати також доручили Єврокомісії проводити моніторинг впливу згаданих тарифних заходів на ціни сільськогосподарської продукції на аграрному ринку ЄС та на зовнішніх ринках.
Проєкт регуляторних правил щодо запровадження нових тарифів був підтриманий більшістю голосів членів Комітету – за нього проголосували 29 депутатів, проти – шестеро, утрималися двоє.
Очікується, що ці регуляторні правила будуть винесені на затвердження Європейським парламентом протягом наступної сесії - відповідне голосування відбудеться 22 травня.
Як повідомляв Укрінформ, у березні Комітет постійних представників ЄС на рівні послів погодив мандат для подальших переговорів з Європарламентом щодо запровадження тарифів на сільськогосподарську продукцію та добрива походженням з Росії й Білорусі.