Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

росія не зацікавлена в реальному мирі, тому путін ініціював тривалу дипломатичну кампанію проти саміту, – Сунак

16 червня, 10:30

росія, на відміну від учасників саміту, не зацікавлена в реальному мирі. Саме тому путін "ініціював тривалу дипломатичну кампанію проти цього саміту, наказуючи країнам, аби вони не приїжджали".

Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у суботу під час виступу на Саміті миру, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.

«Путін не зацікавлений у справжньому мирі. Він розпочав тривалу дипломатичну кампанію проти цього саміту, наказуючи країнам триматися від нього подалі. Тож ми повинні запитати, чому Росія вважає, що їй так загрожує саміт, на якому обговорюються основні принципи територіальної цілісності, продовольчої та ядерної безпеки», – наголосив Сунак.

За його словами, Росія в ООН заявила, що «єдиною темою будь-яких міжнародних зустрічей щодо України буде беззастережна капітуляція київського режиму».

Але цього ніколи не станеться, наголосив прем'єр.

«Ми повинні встановити принципи справедливого і тривалого миру на основі міжнародного права й Статуту ООН», – зазначив він, додавши, що це і є шлях до остаточного припинення бойових дій.

На його переконання, нинішній саміт – «це можливість почати цей шлях, щоб разом відповісти на глобальні наслідки війни».

Прем'єр нагадав, що під час свого візиту до Києва «побачив вибухові пристрої, закладені російськими солдатами під час їхнього відступу в дитячі іграшки й футбольні м'ячі».

Цьому не може бути виправдання, наголосив він, як і ескалації ядерної риторики, припинення поставок продовольства десяткам мільйонів нужденних, зазначив Сунак.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати