Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною: "там немає американських баз"

17 квітня, 13:03

Повітряний простір Ізраїлю після нападу Ірану було перекрито військовими США та інших союзників, оскільки у тому регіоні є наявність американських військових баз. Тому некоректно порівнювати війну в Україні з конфліктом Ізраїлю та Ірану з приводу втручання союзників.

Так пояснив ситуацію очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель, пише Рубрика.

Європейський топдипломат зазначив, що знає про нападки на партнерів з боку України, яку також бомблять та обстрілюють. Більше того, на місці українського президента Боррель би чинив так само.

"Якби я був на місці президента Зеленського, я б, безумовно, також скористався можливістю згадати, що Україну теж бомблять і, можливо, більш ефективно. 

Лише два дні тому Росія знищила найважливішу електростанцію, яка постачала електроенергію в Київ, і Україна не змогла цьому перешкодити через брак боєприпасів", – сказав Боррель.

Однак, як зауважив він, є речі, які неможливо порівняти.

"Ізраїль має "залізну парасольку", сталевий купол, який захищає його повітряний простір. Його будівництво тривало багато років і коштує дуже дорого. 

Навіть якби в ЄС були гроші в скриньці, все одно не побудувати за одну ніч такий купол (над Україною)", – вважає Боррель.

Також, зі слів Європейського дипломата, іранський удар відбувся над авіабазами Франції, США, Великої Британії та Йорданії, і вони себе захищали.

"По-друге, удари Ірану проходили над авіабазами армій Франції, США, Великої Британії та Йорданії – тобто союзники діяли в порядку самооборони. 

В Україні такого не може бути. На українській території чи на території, над якою пролітають російські ракети, немає жодних авіабаз Великої Британії чи США, а тим більше Йорданії", – сказав європейський дипломат.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати