Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На відновлення медичної системи потрібно 14 мільярдів доларів у найближчі 10 років, - Віктор Ляшко

17 червня, 20:21
Фото Національна поліція України

Понад 14 мільярдів доларів потрібно у найближчі 10 років для відновлення української медичної системи. Водночас загальні втрати медичної сфери від війни можуть складати щонайменше 17,8 мільярда доларів, повідомляє Вільне радіо.

Про це розповів міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час панельної дискусії “Здоровʼя як передумова для відновлення: психічне здоровʼя, реабілітація та цифровий доступ до медичних послуг” у Берліні. 

“Ціна відновлення медичної сфери України після наслідків повномасштабної війни, які зафіксовані вже зараз, складає більше ніж 14 мільярдів доларів на найближчі 10 років. Однак Росія намагається знищити не лише наші лікарні, а й руйнує наші “швидкі”, аптеки, вивозить обладнання та ліки, вбиває наших медиків. Загальні втрати медичної сфери від війни колосальні — це щонайменше 17,8 мільярда доларів”, — розповів Ляшко. 

Міністр нагадав, що за понад два роки внаслідок атак загарбників руйнувань зазнали 1 618 медзакладів та ще 214 знищені повністю, тому не підлягають відновленню. 

Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Наразі отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо, уточнив Віктор Ляшко. 

“Для того, щоб наша медична система продовжувала функціонувати та розвиватись, підтримка міжнародних партнерів критично важлива. Адже попри все ми працюємо над побудовою системи якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для кожного українця”, — наголосив міністр охорони здоров’я. 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати