Перейти до основного вмісту

Трамп запропонував Україні передати у власність США українські електростанції, - Білий дім оприлюднив деталі розмови із Зеленським

19 березня, 21:53
Президенти України і США обговорили припинення вогню, розмову Трампа з Путіним, ситуацію в Курській області, намічені зустрічі технічних груп, обмін військовополоненими між РФ і Україною. Трамп також запропонував Україні передати у власність США українські електростанції, щоби краще захистити їх. Про це йдеться в спільній заяві радника з питань нацбезпеки США й держсекретаря США, яку зачитала в середу у Вашингтоні речниця Білого дому Керолайн Лівітт, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні Президент Трамп і Президент України Володимир Зеленський мали фантастичну телефонну розмову», - зачитала початок заяви представниця Білого дому.

Вона зазначила, що Зеленський подякував Трампу за продуктивний початок, у тому числі під час зустрічі української й американської команд у Джидді 11 березня, що суттєво «допомогло просунутися до припинення війни». Крім того, зазначається, що Президент України подякував США за підтримку – від протитанкових ракет Javelin, які надав президент Трамп ще під час першого терміну на посаді – до нинішніх зусиль.

«Лідери погодилися, що Україна й Америка продовжуватимуть працювати разом, щоби дійсно покласти край війні», - зазначила Лівітт.

Президент США, зі свого боку, докладно поінформував Президента Зеленського про розмову з Путіним, а також про ключові питання, які обговорювалися.

«Вони розглянули ситуацію в Курській області та домовилися тісно обмінюватися інформацією між оборонними відомствами в міру розвитку ситуації на полі бою», - зазначила представниця адміністрації.

Лівітт також повідомила, що Володимир Зеленський звернувся з проханням надати додаткові засоби ППО, зокрема системи Patriot, для захисту цивільних об’єктів і людей в Україні. Президент Трамп «погодився попрацювати з ним та знайти те, що є доступним, зокрема у Європі».

Обидва лідери, крім того, обговорили питання часткового припинення вогню по енергетичних об’єктах. Речниця Білого дому зазначила, що наступного тижня почнуть працювати технічні групи, які зустрінуться в Саудівській Аравії. Вони зосередяться, зокрема, на обговоренні припинення вогню в Чорному морі в рамках просування до повного припинення вогню.

«Президент Зеленський висловив вдячність Президентові (Трампу – ред.) за лідерство в цих зусиллях та підтвердив готовність прийняти повне припинення вогню», - заявила в цьому зв’язку речниця.

Лідери США й України, крім того, обговорили питання забезпечення електроенергією України та її атомних електростанцій.

«Він (Трамп – ред.) сказав, що Сполучені Штати можуть бути дуже корисними в управлінні цими станціями завдяки своєму досвіду в електроенергетиці та комунальному господарстві. Американська власність цих станцій стала би найкращим захистом цієї інфраструктури та підтримкою української енергетичної інфраструктури»,- заявила Лівітт.

Зеленський також подякував Трампу за те, що той продовжує підтримувати вирішення гуманітарних питань, включно з обміном військовополоненими. Український лідер повідомив про недавній обмін та подякував Трампу за його лідерство, зазначила Лівітт.

Вона поінформувала, що Трамп також запитав Зеленського про дітей, які зникли безвісти в Україні під час війни, включно з тими, хто був викрадений.

«Президент Трамп пообіцяв тісно співпрацювати з обома сторонами, щоб допомогти забезпечити повернення цих дітей додому», - сказала представниця Білого дому.

Обидва лідери погодилися на необхідності продовжувати зусилля, щоби повноцінне припинення вогню спрацювало та домовилися, що команди працюватимуть над тим, аби якомога швидше виконати цю роботу.

Як повідомляв Укрінформ, у середу Білий дім заявив, що Президент США Дональд Трамп має намір покласти край війні в Україні раз і назавжди.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати