Для можливих мирних переговорів між Україною та Росією розглядаємо різні майданчики, - Зеленський

«Ми розглядаємо Стамбул, Ватикан, ми розглядаємо Женеву або інше місто у Швейцарії, як потенційний майданчик для зустрічі. Ми не обираємо альтернативи нашим турецьким колегам, ми дивимось з точки зору результату, коли сторона, яка готує зустріч, вона може мати та організувати відповідний рівень присутності делегацій. І ми хочемо, щоби той чи інший майданчик міг би нам запропонувати найвищий рівень, максимально високий. Якщо це технічні команди - максимально високі технічні команди, якщо ми готові до зустрічі лідерів - значить лідери реальні, які приймають рішення. І тільки з цього приводу ми розглядаємо і будемо мати вибір. Ну, і всі сторони повинні підтримувати той чи інший майданчик для зустрічі й для розмови», - зазначив Зеленський.
Глава держави вкотре подякував президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану за організацію зустрічі в Туреччині, яка відбулася наприкінці минулого тижня.
Як повідомлялося, Зеленський 15 травня прибув до Туреччини, де провів переговори з Ердоганом. Перемовини лідерів тривали майже три години.
Україна 10 травня разом із союзниками - Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею - запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Згодом Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка і особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня.
Проте Путін відправив до Туреччини делегацію низького рівня. Зеленський у відповідь сформував українську делегацію на чолі із міністром оборони.
Єдиним результатом переговорів у Стамбулі стало погодження обміну військовополоненими у форматі 1000 на 1000.