Перейти до основного вмісту

Президентка Європейської комісії: Оборонне партнерство між ЄС і Британією відкриває нові можливості з підтримки України

19 травня, 19:49
Фото newsroom.consilium.europa.eu
Нова сторінка у партнерстві ЄС і Британії відкриває нові можливості для спільних зусиль у підтримці України – як шляхом спільного замовлення військового обладнання для України, так і через координацію прямих інвестицій в український ОПК. Про це 19 травня в Лондоні, на пресконференції за підсумками саміту ЄС – Велика Британія, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наше партнерство… створить нові можливості для нашої промисловості, а також для відкритої скоординованої підтримки для України (і це є важливим) як шляхом спільного замовлення військових спроможностей, які потім будуть передаватися Україні, так і для прямих інвестицій в оборонну промисловість України… Ми залишаємося єдиними навколо (підтримки) боротьби України за її виживання. Ми рішуче віддані повному та безумовному припиненню вогню, що має привести до справедливого та тривалого миру в Україні», – наголосила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що сьогодні під час саміту у Лондоні ЄС і Велика Британія відкрили новий розділ у своїх відносинах. Сторони стоять пліч-о-пліч на глобальній арені, постають, переважно, перед однаковими викликами, прагнуть досягнення спільних цілей, є близькими за переконаннями й цінностями. Одним із головних досягнень документа про взаємне розуміння, що був укладений сьогодні в Лондоні, є партнерство в безпеці й в обороні.

«Це сприятиме зростанню співробітництва в ініціативах з безпеки й оборони, що охоплює багато тем, – в оборонній промисловості, але також у військовій мобільності, у підтриманні миру та у кризовому менеджменті, у протидії гібридним загрозам – якщо згадати лише кілька напрямків. Це перший крок до участі Великої Британії у європейській оборонній інвестиційній програмі SAFE, що передбачає 150 млрд євро кредитів для спільного замовлення. Наше безпекове та оборонне партнерство відкриває двері до такого спільного замовлення», – зазначила президентка Єврокомісії.

За її словами, повна реалізація такого задуму ще потребуватиме від сторін певних «наступних кроків», але вже зараз є очевидним, що таке об’єднання зусиль дозволить обом сторонам підвищити готовність власних військ, усунути наявні «провалля» у військових спроможностях, та, що найважливіше, досягти взаємосумісності між підрозділами, коли збройні сили країн Європи та Великої Британії залучаються до участі у спільних військових місіях.

Як повідомлялося, 19 травня у Лондоні відбувся саміт ЄС–Велика Британія, під час якого сторони уклали угоду про співпрацю, що передбачає подальший розвиток партнерства з безпеки й оборони, а також зміцнення економічних зв’язків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати