Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

З 28 вересня по 1 жовтня 2023 року відбудеться третій Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3

19 вересня, 16:46
Кадр з фільму Potemkinistii (реж. Раду Жуде, Румунія), яскравий представник “румунської нової хилі”, володар “Золотого ведмідя” Берлінського кінофестивалю

З 28 вересня по 1 жовтня 2023 року відбудеться третій Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3. Метою заходу є популяризація та розвиток українського та іноземного кіно, знятого у форматі 4:3. Фестиваль поєднує відразу кілька форматів подій: кінопокази, лекції, відкриті дискусії та artist-talk’и з провідними діячами культури України.

 

Цьогоріч відкриття фестивалю відбудеться у кінотеатрі «MovieLand». Крім вступної церемонії, глядачам запропонують подивитися фільм-відкриття Така пізня, така тепла осінь (1981) реж. Іван Миколайчук, показ якого відбудеться в рамках ретроспективної програми українського кіно у партнерстві з Доженко-Центром та Кіностудією імені О. Довженка. Також, у наступні дні в кінотеатрі «MovieLand» заплановані покази конкурсних програм.

 

Події фестивалю будуть відбуватися ще на двох локаціях: «Ваґабундо» та на Палаці Потоцьких. Кожна з локацій також буде мати свою ексклюзивну культмасову частину, тож відвідувачі зможуть обрати, куди їм буде найцікавіше навідатись.

 

Традиційно, фестиваль проведе Національний та Міжнародний конкурс, кожен з яких буде включати по 10 стрічок, створених у форматі 4:3 не пізніше 2021 року та з хронометражем не більше 30 хвилин. Кожен конкурс ділиться на два блоки-програми. До участі програмна команда відібрала дуже різні стрічки: ігрові, документальні, гібридні та експериментальні. Автори теж мають дуже різний професійний бекґраунд: є ті, хто зробив свій перший фільм, а є ті, хто уже, наприклад, отримував Золотого ведмедя Берлінського кінофестивалю.

 

Справа всього життя: національний конкурс I

 

- Щоразу затинаюся від звістки з Києва (реж. Дарина Мамайсур);

 

- Ach So (реж. Поліна Піддубна);

 

- Швидкісний (реж. Катерина Ягодка);

 

- ГКЧП (реж. Аркадій Непиталюк);

 

- Вибухи біля музею (реж. Ярема Малащук та Роман Хімей);

 

Стерти пам'ять: національний конкурс II

 

- Подруга (реж. Євген Заяць та Єлизавета Мамона);

 

- Причал (реж. Вікторія Семенова та Павло Семенов);

 

- перезапис (реж. Кирило Земляний);

 

- Фільм, присвячений воді та деревам (реж. Флоріан Юр'єв);

 

- Риба (реж. Дмитро Кучеров);

 

Після показу кожної національної конкурсної програми заплановані короткі Q&A-сесії з авторами фільмів, які особисто приїдуть в Івано-Франківськ на час фестивалю.

Скарби старого світу: міжнародний конкурс I (77')

 

- Please make it work (dir. Daniel Soares, Switzerland)

 

- On Xerxes' throne (dir. Evi Kalogiropoulou, Greece)

 

- Vision of Paradise (dir. Leonardo Pirondi, Brazil)

 

- Potemkinistii (dir. Radu Jude, Romania)

 

- Women Visiting a City (dir. Enrique Buleo, Spain)

 

Не бійся! : міжнародний конкурс II (67')

 

- Off-Season (dir. Francescu Artily, France)

 

- Ball-Pit. Wednesday. Lemonade. (dir. Daniel Howard-Baker, UK)

 

- Men of the night (dir. Judith Auffray, France)

 

- Tokyo Animals (dir. Toshiki Yashiro, Japan)

 

- My Nikola (dir. Martina Marasović, Croatia)

 

Конкурсні програми буде оцінювати професійне журі у складі Ольги Журби (режисерки та переможниці минулорічного Національного конкурсу), Алекса Малишенка (кіножурналіста та програмного директора кінофестивалю Миколайчук OPEN) та Марії Русінкевич (художниці, перформерки). Вони обиратимуть найкращий український фільм та найкращий міжнародний фільм фестивалю. Також, кожен член журі може нагородити один фільм спеціальною іменною відзнакою.

Крім того, уже вдруге фестиваль проводить ретроспективну програму українського класичного кіно в партнерстві з Довженко-Центром. Цьогоріч, до співпраці доєдналася ще Кіностудія імені О. Довженка. Програма буде складатися з наступних стрічок:

 • Така пізня, така тепла осінь (1981) реж. Іван Миколайчук;

 • Совість (1968) реж. Володимир Денисенко;

 • Ніагара (1991) реж. Олександр Візир;

 • Цвітіння кульбаби (1992) реж. Олександр Ігнатуша;

   

Цьогоріч фестиваль вперше проведе програму короткометражної анімації, яка створена у співпраці з польськими фестивалями анімації O!PLA Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji та RISING OF LUSITANIA AnimaDoc Film Festival. Куратором програми є Пйотр Кардас, програмний директор вищезгаданих фестивалів. В рамках цієї співпраці, Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3 отримав фінансову підтримку від Польського Інституту в Україні.

 

Також, програмна команда підготувала спеціальні програми, які підійдуть для дуже різної аудиторії:

 • Крихка істина: спеціальна програма українського експериментального кіно;

 • Кіно та урбаністика: спеціальний показ фільму-дослідження Атомоград. Монтаж утопії (2016) реж. Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Олександр Телюк;

 • Сон наяву: міжнародна програма моторошного кіно;

 • Пошук балансу: міжнародна програма глядацького кіно;

Також, окремо варто зазначити спеціальну програму «Побачення моєї мрії», яка є ретроспективою німецького режисера Яна Солдата, який за останнє десятиліття створив понад 100 фільмів у форматі 4:3, які не раз брали участь у найбільших світових фестивалях – Берлінському та Каннському. Програмна команда вирішила виділити найбільш визначні фільми цього автора та свормувати з них дуже цікаву кураторську програму з власною драматургією. Варто зазначити, що у своїх роботах Ян Солдат часто оперує темою табуйованості ЛГБТК+ проблематики, створюючи дуже майстерні гібридні фільми. «Побачення моєї мрії» передбачає вікове обмеження 18+.

 

Крім самих показів, команда фестивалю планує проведення Artist-talk’ів з членами та членкинями журі, а також публічну дискусію з усіма учасниками Національного конкурсу.

 

 • «Цьогорічна едиція фестивалю буду дуже відрізнятися від минулого року. Мова йде не тільки про інші локації, а й про інший підхід до створення програми. Ми вирішили відійти від формату «лекційної події», до більшого фокусу, власне, на самих кінопоказах. Також, у нас вперше буде так багато спеціальних кураторських програм» — сказав Олександр Гойсан, засновник та програмний директор Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3.

 

Вхід на більшість подій буде за квитками, проте, певна частина, як і в минулі роки, є безкоштовною. Квитки уже є у продажі. Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах фестивалю щодо деталей та розкладу цьогорічної програми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати